REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Vasario 10 d. 20:09

35 šalių ministrai žada siekti, jog rusų ir baltarusių atletų nebūtų olimpinėse varžybose

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


258913

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės iniciatyva penktadienį organizuotame nuotoliniame susitikime 35 šalių ministrai bendrai sutarė siekti užkirsti kelią rusų ir baltarusių sportininkams dalyvauti olimpinėse varžybose.

„Kviečiame neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į jokias tarptautines varžybas, taip pat ir olimpines žaidynes, kol tęsiasi karas Ukrainoje. Mūsų – sporto politikų – pozicija turi būti tvirta, vieninga, negalime leisti ja naudotis. Spaudimas Rusijai ir Baltarusijai yra labai svarbus“, – susitikime kalbėjo J. Šiugždinienė.

„Lietuva palaikys ir prisijungs prie visų iniciatyvų ir pastangų užkirsti kelią Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į tarptautines varžybas, jei šios sutaps su mūsų aiškia ir tvirta pozicija“, – teigė ji.

Bendrame Europos ir kitų pasaulio šalių už sportą atsakingų ministrų nuotoliniame pasitarime sutarta parengti bendrą pareiškimą siekiant užkirsti kelią bandymams gražinti Rusiją ir Baltarusiją atstovaujančius sportininkus į tarptautines sporto varžybas.

Susitikime dalyvavo 35 valstybių atstovai, tarp jų – JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Nyderlandų, Kanados, Australijos, Japonijos, Šiaurės, Baltijos šalių ir kitų valstybių.

Į sporto ministrus kreipėsi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Anot jo, Rusija pasirinko teroro kelią, todėl jai nėra vietos civilizuotame pasaulyje.

Ukrainos prezidentas atkreipė dėmesį, jog vos keli agresorių sportininkai pasmerkė karą, dauguma šių šalių atletų yra susiję su karinėmis struktūromis. V. Zelenskio žodžiais, Rusijos karo negalima pridengti jokiu neutralumu ar balta vėliava.

Lietuva, Estija, Latvija ir Lenkija šią savaitę pakvietė Šiaurės šalis prisijungti prie anksčiau Lietuvos inicijuoto bendro kreipimosi į tarptautines sporto šakų federacijas ir Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK), reikalaujant neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į tarptautines varžybas. Šiaurės šalys išsakė palaikymą šiai pozicijai.

Baltijos šalių ir Lenkijos ministrų nuomone, pastangos grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautines varžybas prisidengiant neutralumo šydu pateisina agresorių politinius sprendimus ir plačiai skleidžiamą propagandą, o sportas naudojamas kaip viena priemonių atitraukti dėmesį nuo vykdomos agresijos.

Ministrai kviečia sporto organizacijas nekeisti pozicijos Rusijos ir Baltarusijos sportininkų ir šių šalių atstovų atžvilgiu tol, kol Rusija ir Baltarusija nenutrauks agresijos prieš Ukrainą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA