REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Vasario 13 d. 17:29

16 visuomenininkų, mokslininkų, kūrėjų apdovanoti G. Petkevičaitės-Bitės medaliais

Mažeikiai

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


291921

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija išrinko 2024 metų laureatus, apdovanojimai skirti 16-ai mokslininkų, visuomenininkų, kūrėjų.

Kaip antradienį pranešė Seimo kanceliarija, už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą apdovanota priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistė Viktorija Aleknavičienė, klebonas Saulius Filipavičius, tarptautinės kompanijos vadovė Daiva Grikšienė ir visuomenininkė Viktorija Jovarienė.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą apdovanotas Nepriklausomybės Akto signataras Egidijus Bičkauskas, visuomenininkas Algirdas Sinkevičius, Genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikas Gintaras Vaičiūnas ir Mažeikių rajono savivaldybės darbuotoja Gražina Žukauskienė.

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje apdovanota muzikinio teatro koncertmeisterė,BNS mokytoja Inga Maknavičienė, poetas, vertėjas Vytas Dekšnys, fizikos ir inžinerijos mokytojas Remigijus Pozniakovas bei lenkų draugijos skyriaus pirmininkė Irena Duchovska.

Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes apdovanota korespondentė-savanorė Giedrė Mičiūnienė, bibliotekininkas, istorikas Petras Juknevičius, poetas, eseistas Donatas Petrošius ir istorikas, pedagogas Povilas Šverebas.

Seimo įsteigtas medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams, bendruomenėms ir asociacijoms.

Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.REDAKCIJA REKOMENDUOJA