REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Liepos 21 d. 17:11

15-metės nužudymu kaltinama nepilnametė prašo teismo švelninti jai taikomus ribojimus – nori išeiti pasivaikščioti

Šiauliai

Etaplius.lt archyvo nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


273561

Kaltinamoji žiauriu paauglės nužudymu prašo sušvelninti intensyvios priežiūros sąlygas, ji norėtų kelias valandas per dieną išeiti iš namų pasivaikščioti.

Šiaulių apygardos teismas toliau nagrinėjant baudžiamąją bylą dėl 15-metės šiaulietės nužudymo, valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė prašo teismo pratęsti nepilnametei kaltinamajai taikomos intensyvios priežiūros taikymo terminą. Kaltinamoji tam neprieštarauja, tačiau prašo sušvelninti kardomąją priemonę, ji norėtų kelias valandas per dieną išeiti iš namų pasivaikščioti.

Kaip teigiama Šiaulių apygardos teismo pranešime spaudai, penktadienį teismo posėdyje išnagrinėtas valstybinį kaltinimą 15-metės nužudymo byloje palaikančios prokurorės prašymas 2007-aisiais metais gimusiai kaltinamajai I. Z. kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra – terminą pratęsti dar trims mėnesiams. Kaltinamoji ir jos gynėja tam neprieštaravo, bet norėjo, kad kardomoji priemonė būtų sušvelninta.

Prokurorė teismui teigė, kad dabar taikomos I. Z. kardomosios priemonės pagrindai ir tikslai išlieka tie patys: kaltinamoji privalo būti savo gyvenamojoje vietoje, tai yra nurodytame bute, dėvėti apykoję, nebendrauti su kitais kaltinamaisiais, kad byla būtų nagrinėjama teisme, nedaromi nauji nusikaltimai.

Kaltinamoji I. Z. tam neprieštaravo, tačiau teismo prašė, kad šis leistų jai bent porą valandų per dieną išeiti kartu su mama iš gyvenamosios vietos į lauką pasivaikščioti, ji teigė, kad jai reikalingos procedūros ir dėl nugaros. Kaltinamosios gynėja teismo prašė atsižvelgti į I. Z. prašymą, advokatė pabrėžė, kad nuolatinis buvimas patalpoje yra vargina.

Sprendimą dėl kardomosios priemonės taikymo I. Z. teismas numato skelbti liepos 26 dieną.

Šiaulių apygardos teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje nepilnametė I. Z. (gim. 2007 m.), Edvinas Braziulis (gim. 1999 m.), Osvaldas Žvirgždas (gim. 2004 m.) kaltinami itin žiauriu 15-metės šiaulietės nužudymu, Edvinas Žvirgždas (gim. 2001 m.) kaltinamas nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimu.

Visuomenėje itin didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas padarytas 2022 metų liepos 4 dieną Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje esančiame viename bute. Mergina ir du jaunuoliai yra kaltinami tuo, kad jie lemtingąją dieną, veikdami bendrininkų grupe, būdami, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų – tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui – susitarę ir veikdami vieninga tyčia kartu, pakvietę 2006-aisiais metais gimusią merginą į butą, neleisdami išeiti ir atėmę iš jos telefoną, bendrais veiksmais panaudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusiąją – kelių valandų laikotarpyje aukai suduodami bendrai daugybinius smūgius kumščiais, kojomis, pailgos formos kietu buku ar briauną turinčiu daiktu, pagaliais į galvą ir kitas kūno vietas, spaudžiant pagalvę ant merginos veido, įkišę skudurą į burną bei apvynioję lipnia juosta jos rankas ir galvą, taip intensyviu mušimu ir daugybiniais sužalojimais nukentėjusiajai sukėlė didelį fizinį skausmą bei kančias. Nuo patirtų sužalojimų penkiolikmetė mirė įvykio vietoje.

Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą ir kitus audinius, kurie buvo įvykio vietoje, kaltinamieji kartu su dar vienu jaunuoliu, kuris yra kaltinamas nusikaltimo slėpimu, nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių. Tą pačią dieną, apie 21 val. 30 min., nužudytosios merginos kūnas buvo rastas atvykusių policijos pareigūnų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA