REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Gegužės 15 d. 22:06

13-tuoju S. Šalkauskio premijos laureatu nominuotas prof. G. Mažeikis

Šiauliai

Prof. G. Mažeikio @Facebook nuotr. (aut. Jonas Balčiūnas)

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


267295

Dar vieno iškilaus žmogaus vardas pateks į šiauliečio filosofo prof. S. Šalkauskio premijos laureatų sąrašą. 13-uoju laureatu tapo Lietuvos filosofas, profesorius Gintautas Mažeikis.

Šiauliečiai gegužę laiko Šiaulių miesto pasididžiavimo – filosofo prof. Stasio Šalkauskio – mėnesiu. Gegužės 16-ąją minimos šios iškilios asmenybės gimimo metinės. Kas trejus metus šia proga įteikiama premija – garbingas apdovanojimas, suteikiamas už kultūros, meno, mokslo ir filosofinės minties turtinimą ir ugdymą iš Šiaulių krašto kilusiems arba savo veikla bei gyvenimu su Šiaulių kraštu ir Lietuva susijusiems asmenims.

Šiemet ji skirta Lietuvos filosofui, kultūros teoretikui, antrolopologui, Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjui profesoriui Gintautui Mažeikiui „Už filosofo S. Šalkauskio minties įprasminimą ir plėtojimą“.

G. Mažeikis gimė 1964 m. Vorkutoje (Komi AR, Rusija), baigė filosofijos ir visuomenės mokslų studijas Sankt Peterburge. Filosofijos daktaro disertaciją apsigynė Vilniaus universitete. Jame ir dirbo doktorantu 5 metus.


10 metų atidavė Šiaulių Alma Mater: nuo 1998 iki 2008 metų dirbo tuometinio Šiaulių universiteto (ŠU) Filosofijos katedroje, buvo ŠU Senato narys, įkūrė čia pirmąjį Lietuvoje Kultūrinės antropologijos centrą, leido žurnalą „Inter-Studia humanitis“.

G. Mažeikis aktyviai dalyvauja tiek Lietuvos, tiek tarptautiniuose projektuose, organizuoja konferencijas, skaito paskaitas ne tik studentams, bet ir visuomenei, yra parašęs nemažai aktualių publikacijų.

Iki šiol paskelbta 12 premijos laureatų, tarp kurių yra ir Šiaulių krašto žmonių. Paskutinį kartą filosofo prof. Stasio Šalkauskio premija įteikta 2020 metais Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros ir visos Šiaulių vyskupijos dvasios vadovui J. E. vyskupui Eugenijui Bartuliui.

Premijos laureato vardas suteikiamas Savivaldybės mero potvarkiu Stasio Šalkauskio premijos komisijos teikimu.

Filosofo prof. Stasio Šalkauskio atminimas bus pagerbtas gegužės 16 d. 16 val. senosiose Šiaulių kapinėse. O 13-oji premija šiemetiniam laureatui profesoriui Gintautui Mažeikiui bus įteikta gegužės 18 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiaulių kultūros centro Kamerinėje salėje. Renginio metu skambės Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ (meno vad. ir dirig. Vilhelmas Čepinskis) atliekama muzika, solistas – akordeonininkas Jonas Vozbutas, pirmasis smuikas – Vilhelmas Čepinskis, antrasis smuikas – Viktorija Čepinskienė.

Premijos laureatui bus įteikta premija ir tauraus metalo atminimo ženklas, kurio autoriai – Vilmantas Dambrauskas ir Dainius Kulnys.

Šviesuolio Stasio Šalkauskio atminimui įamžinti Šiauliuose vyksta įvairūs renginiai. 2022 metais surengta Nacionalinė mokslinė-metodinė konferencija „Gyvenimo ir ugdymo idėjų dermė“, forumai: „Tautinio ir pilietinio tapatumo paieškos: sankirtos ir edukacinės perspektyvos“, „Stasio Šalkauskio filosofinės pedagogikos metmenys“, taip pat įvairios parodos ir kitos iniciatyvos. 2023 metais miesto įstaigos ir organizacijos rengia konferencijas, parodas, konkursus ir kitas iniciatyvas. Šių metų kovo mėnesį Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė surengė žygį nuo Stasio Šalkauskio gimnazijos iki Kauno Vytauto Didžiojo universiteto ir įveikė 137 kilometrus – tiek, kiek šiemet sukanka metų nuo filosofo prof. Stasio Šalkauskio gimimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA