Angle down Atgal

Naujiems verslams Rietavo apylinkėse – žalia šviesa

Nuo gegužės 18 dienos iki birželio 15 dienos norintieji pradėti savo verslą galės teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“, kai verslo planui įgyvendinti yra mokama išmoka.

NMA renkamos paraiškos iš norinčiųjų pradėti verslą kaimo vietovėse. Šiam paraiškų surinkimo etapui skirta paramos lėšų suma – nebe 7,2 mln. Eur, o 25 mln. Eur. Vadinasi, tikimybė gauti paramą yra didesnė. Išmoka – 18 800 Eur arba 37 600 Eur. Tai priklauso nuo to, kiek darbo vietų sukursite. Apie šią paramą skaitykite https://zum.lrv.lt/lt/naujienos/naujiems-verslams-kaime-kurtis-bus-paprasciau.

Žemės ūkio ministerijai priėmus sprendimą skirti daugiau lėšų smulkiesiems ūkininkams paremti, numatytas papildomas paraiškų surinkimas pagal KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“, prasidėsiantis jau kito mėnesio pradžioje – paraiškos bus renkamos nuo birželio 1 d. iki birželio 30 d. (vienas iš atitikimo kriterijų – VED dydis bus naudojamas apskaičiuotas 2020-01-01 d.). Paraiškos pagal šią veiklos sritį taip pat bus renkamos, kaip ir buvo numatyta anksčiau, nuo rugpjūčio 3 d. iki rugsėjo 30 d. (vienas iš atitikimo kriterijų –VED dydis bus naudojamas naujas apskaičiuotas 2020-07-01 d.).

Iš papildomai skirtų 38 mln. Eur KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sričiai „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ skirti 8 mln. Eur, už kuriuos papildomai galėtų būti paremta 200 jaunųjų ūkininkų.

Papildomas finansavimas paskatins žmones iki 40 m. pradėti žemės ūkio veiklą: kurti darbo vietas sau ir kitiems, išlaikyti gyvybingas kaimo vietoves.

Bendras artimiausiam paraiškų priėmimui skirtas biudžetas – apie 17 mln. Eur. Paraiškos jaunųjų ūkininkų įsikūrimui bus priimamos nuo birželio 1 d. Apie šias priemones skaitykite

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite