Tomo Andrijausko nuotr.
Angle down Atgal

Nauji mokslo metai Šiaulių universitete prasidėjo pakiliai ir darbingai

Rugsėjis į auditorijas, laboratorijas, bibliotekų skaityklas vėl sukvietė studentus ir dėstytojus, tačiau nauji mokslo metai pirmą kartą prasidėjo ne įprastu laiku – rugsėjo 1-ąją, o dviem savaitėmis vėliau. Rugsėjo 14-ąją universiteto bibliotekoje surengtoje naujų mokslo metų atidarymo šventėje, į kurią buvo pakviesti universiteto bendruomenės nariai ir svečiai, skambėjo universiteto vadovų, svečių, studentų atstovų sveikinimai ir linkėjimai.

Šiaulių universitete naujų mokslo metų atidarymo šventė vyko paskutinį kartą, nes jau nuo 2021 m. sausio 1 d. mūsų aukštoji mokykla taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.

Rektorius prof. D. Šiaučiūnas: „Tikiuosi, jog naujas mūsų aukštosios mokyklos etapas atneš mums visiems daug teigiamų poslinkių ir galimybių“

Šiaulių universiteto rektorius prof. Darius Šiaučiūnas savo kalboje pažymėjo, jog šie mokslo metai Šiaulių universitetui – istoriniai. „Mokslo metus pradėjome Šiaulių universitete, o baigsime jau Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje. Nuo 1997 metų gyvavęs Šiaulių universitetas 2021 m. sausio 1 d. oficialiai taps vieno iš seniausių Europoje ir didžiausio Lietuvoje Vilniaus universiteto struktūros dalimi – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.

Neabejoju, jog reorganizacijos procesas mūsų universiteto bendruomenės nariams kelią tam tikrą jaudulį, tačiau gyvenimas juk nestovi vietoje – tikiuosi, jog naujas mūsų aukštosios mokyklos istorijos etapas atneš mums visiems daug teigiamų poslinkių ir galimybių, kuriomis galėsime pasinaudoti studijų, mokslo, tarptautiškumo ir kitose srityse“, – pažymėjo rektorius prof. dr. Darius Šiaučiūnas.

Šiaulių universiteto bendruomenė naujuosius mokslo metus pradėjo pasipildžiusi per puse tūkstančio naujų veidų – studentų, pasirinkusių mūsų bakalauro, magistro, profesinių studijų programas ar modulius. „Džiugu, kad stojančiųjų skaičius didėja. Vadinasi, patikėta, kad studijos mūsų Alma Mater suteiks tai, ko buvo tikėtasi, atneš aiškų supratimą apie pasirinktą kryptį ir ateities perspektyvas“, – džiaugėsi rektorius.

Universiteto bendruomenę su naujųjų mokslo metų pradžia pasveikino ir kiti universiteto vadovai – Senato pirmininkė prof. dr. Diana Strakšienė, studijų prorektorė prof. dr. Renata Bilbokaitė, mokslo ir meno prorektorė prof. dr. Diana Cibulskienė. Jos visai akademinei bendruomenei palinkėjo stiprybės, tolerancijos ir tikėjimo, jog šie neeiliniai mokslo metai mūsų universitetui bus sėkmingi.

Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Elijošius savo sveikinimo kalboje pažymėjo, jog Šiauliai, kaip ir Vilnius bei Kaunas, yra tarp trijų pagrindinių švietimo centrų Lietuvoje, nes čia yra senos tradicijos, geri ir kvalifikuoti dėstytojai bei drąsūs ir ypatingi studentai.

Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentas Darius Jonas Eidimtas, kreipdamasis į pirmakursius studentus, prisipažino, jog ir pats prieš dvejus metus naujųjų mokslo metų atidarymo šventėje jautėsi nedrąsiai, tačiau tai greitai praėjo – įsijungti į universiteto bendruomenę padėjo kolegos studentai ir dėstytojai. ŠUSA prezidentas studentams palinkėjo siekti savo svajonių ir tikslų, kurie žmogų verčia judėti pirmyn.

 

Studijų procesas universitete – mišriuoju būdu

Šių mokslo metų pradžia Šiaulių universiteto bendruomenei, kaip ir daugelio kitų šalies universitetų bendruomenėms kitokia – dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos įtakos švietimo sektoriui mokslo metai pradedami dviem savaitėmis vėliau. Per vasarą koronaviruso grėsmė niekur nedingo, todėl mokslo ir studijų institucijos ir toliau turės laikytis tam tikrų atsargumo priemonių.

Pasak Šiaulių universiteto studijų prorektorės prof. dr. Renatos Bilbokaitės, Šiaulių universitetas naujuosius mokslo metus pasitiko pilnai pasirengęs darbui naujomis sąlygomis. „Šiaulių universiteto COVID-19 prevencinė darbo grupė seka situaciją ir pateikia rekomendacijas bei nurodymus Universiteto bendruomenei dėl saugos priemonių norint sumažinti ar panaikinti riziką užsikrėsti koronavirusu. Prieš naujųjų mokslo metų pradžią buvo aptarta ir sumodeliuota studijų organizavimo tvarka, pasirūpinta saugos priemonėmis universitete“, – sako prof. dr. R. Bilbokaitė.

Studijų procesas vyks mišriu būdu, t. y., kai dalis dalyko užsiėmimo vyks studentams dalyvaujant fiziškai, o dalis – nuotoliniu būdu arba daliai dalyko studentų dalyvaujant užsiėmimuose fiziškai, o daliai – nuotoliniu būdu.

Gali būti, jog, pasikeitus situacijai dėl koronaviruso pandemijos grėsmės, visi dalyko (modulio) užsiėmimai Šiaulių universitete bus vykdomi tik nuotoliniu būdu. „Nuotoliniu būdų universitetas dirbo pavasarį, todėl prireikus šią studijų formą nesunkiai galėsime naudoti ir rudens semestro metu. Dėstytojai ir studentai įgijo pakankamai tam reikalingų kompetencijų, todėl ši darbo forma nekelia didelių problemų. Aišku, norėtųsi, jog kuo daugiau užsiėmimu vyktu tiesioginiu būdu, tačiau turime suprasti, jog privalome saugotis ir nerizikuoti savo bei kitų sveikata. Šiaulių universitetas siekia sudaryti kuo geresnes sąlygas pirmakursiams, užtikrinti jų kontaktines studijas, nes tai leis jiems greičiau integruotis į Universiteto bendruomenę, padės greičiau susipažinti su universiteto struktūra ir čia teikiamomis galimybėmis“, – pažymi studijų prorektorė.

Patvirtintos studijų veiklų planavimo, organizavimo ir vykdymo rudens semestro metu taisyklės nurodo, jog studijų procesas rudens semestro metu bus organizuojamas reaguojant į Universitete ir šalyje priimamus sprendimus dėl nepaprastosios situacijos ir karantino paskelbimo šalies mastu.

 

Studentai laukė naujųjų mokslo metų pradžios

Džiugios nuotaikos naujuosius mokslo metus pradėjo ir pirmakursiai, ir kitų kursų studentai, nekantriai laukę naujųjų mokslo metų pradžios. Specialiosios pedagogikos studijų programos ketvirtakursė Emilė ir anglų filologijos studijų programos ketvirtakursė Karmena sako, jog naujuosius mokslo metus pasitiko nusiteikusios linksmai ir šventiškai. Pasak Emilės, atrodo, jog visiškai neseniai studijos tik prasidėjo, o šie mokslo metai – jau paskutiniai. Emilė: „Truputį liūdna, kad taip greitai laikas bėga ir pavasarį reikės išsiskirti. Esu patenkinta, kad pasirinkau studijas Šiaulių universitete, džiaugiuosi studijų kokybe ir dėstytojais, su kuriais teko susidurti“.

Šventinė nuotaika jautėsi ir pirmakursių veiduose – naujųjų mokslo metų šventė patiko daugeliui. Iš Visagino muzikos pedagogiką studijuoti atvykusi Julia sako, jog atvykti į Šiaulius paskatino tai, jog čia jau daug metų rengiami muzikos mokytojai ir tai, jog dar nei karto šiame mieste nėra buvusi. „Smagu, jog pirmosios mano dienos universitete prasidėjo šventiškai. Peržiūrėjau daug universitetų studijų programų ir ieškojau, kad būtų mokoma ir muzikos, ir darbo su vaikais. Taigi nuspręndžiau, jog muzikos pedagogika yra tai, ko aš noriu. Šiemet baigiau Visagino „Atgimimo“ gimnaziją, besimokydama dvylika metų mokiausi groti fortepijonu, baigiau muzikos mokyklos gitaros klasę, dainavau chore. Tikiuosi, mano talentai įvairiose srityse pravers dirbant su vaikais. Be to, noriu pagaliau išmokti gerai kalbėti lietuviškai“, – sako mergina.

Naujųjų mokslo metų šventės metu į dangų pakilo mėlyni ir balti balionai, pasak ŠUSA prezidento D. Eidimto, simbolizuojantys mūsų svajones. Susirinkusiems koncertavo muzikos pedagogikos studijų programos studentai – Rokas ir Matas Kavaliauskai, Vygintas Doniela, Inesa Bumblauskaitė. Šventę nuotaikingai vedė Domantas Valinčius.

 

Naujuosius mokslo metus pradėjo ir būrys užsienio šalių studentų

Naujuosius mokslo metus Šiaulių universitete pradėjo ir būrys užsienio šalių studentų, atvykusių iš 7 šalių – Latvijos, Čekijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Pietų Korėjos. Iš viso studijas šį semestrą Šiaulių universitete pradėjo 17 mainų programos studentų.

Įvadinė savaitė pagal Erasmus+ ir kitas mainų programas atvykusiems užsienio šalių studentams prasidėjo rugsėjo 14 d. universiteto bibliotekoje vykusiame pirmajame susitikime. Šiaulių universiteto studijų ir tarptautinių programų tarnybos vyresn. specialistė tarptautinėms studijoms Ieva Grušaitė studentams pristatė Lietuvą, Šiaulius ir studijas Šiaulių universitete. Užsieniečiai buvo supažindinti su studijų procesu, pagrindinėmis gyvenimo universiteto bendrabutyje taisyklėmis ir kt. Studentus pasveikino Šiaulių universiteto studijų ir tarptautinių programų tarnybos direktorė dr. Regina Karvelienė.

Susitikimo metu Šiaulių policijos pareigūnai užsienio studentus supažindino su viešosios tvarkos taisyklėmis ir įstatymais, kurių reikia laikytis gyvenant Lietuvoje.

Pirmąją naujųjų mokslo metų savaitę užsienio studentų laukė ekskursiją po Šiaulių miestą, įvairios ESN mentorių organizuojamos veiklos.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite