Angle down Atgal

Nauji koronaviruso atvejai: susirgo tolimųjų reisų vairuotojas, slaugytojas, pedagogė ir Rūdiškių gyventojas

Du nauji koronaviruso atvejai nustatyti Kaune – susirgo pedagogė ir tolimųjų reisų vairuotojas, o kiti du COVID-19 infekcijos atvejai nustatyti Vilniuje – Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės slaugytojui ir Rūdiškių miestelio gyventojui. Apie tai Eltą informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Pasak R. Lingienės, susirgęs psichiatrijos ligoninės slaugytojas dirba tame pačiame skyriuje, kuriame COVID-19 buvo nustatytas jau anksčiau.

„Darbuotojas dirba tame pačiame skyriuje, apie kurį kalbėjau vakar – ten registruoti buvo trijų pacientų susirgimai pastaruoju metu“, – penktadienį Eltai sakė R. Lingienė.

Tuo tarpu Rūdiškių gyventojui, pasak NVSC atstovės, koronavirusas nustatytas profilaktinio tyrimo metu, prieš planinę procedūrą.

„Ten jau antras atvejis, tačiau, pirminiais duomenimis, šie atvejai nesusiję. Išaiškinta profilaktinio tyrimo metu, prieš hospitalizuojant į Trakų ligoninę planinei procedūrai. Simptomų nejaučia, ligoninėje buvo nustatyti 9 sąlytį turėję asmenys, socialinėje aplinkoje – vienas, bet dar aiškinamės dėl kitų“, – teigė R. Lingienė.

Tuo tarpu Kaune, informavo specialistė, užsikrėtė Uzbekijos pilietis, dirbantis tolimųjų reisų vairuotoju Lietuvos įmonėje. Preliminariai nustatyti 48 sąlytį su juo turėję asmenys.

„Liepos 2 d. atskrido į Rygos oro uostą kartu su 23 bendradarbiais, iš ten trimis autobusais, priklausančiais įmonei, kurioje dirba, per Saločių pasienio punktą atvyko į Kauną. Pasijuto blogai liepos 3 d., pradėjo kosėti, bet iki liepos 8 d. niekur nesikreipė. Tada pradėjo karščiuoti ir (...) greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo pristatytas į Kauno klinikinę ligoninę“, – sakė R. Lingienė.

Virusas nustatytas ir Kaune dirbančiai pedagogei.

„Antrasis atvejis yra mokytoja, paskutinį kartą buvo darbe birželio 30 d., nes dirbo nuotoliniu būdu. Sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 liga neigia ir taip pat neigia kur nors keliavusi. Simptomai yra. (…) Pirminiais duomenimis, 7 artimą sąlytį turėję asmenys nustatyti: du artimieji ir penki medikai“, – pridūrė R. Lingienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite