Angle down Atgal

Nauji konteineriai nesukuria tvarkingesnės aplinkos Visagine

Mieste įprastus varpelio formos antrinių žaliavų atliekų konteinerius pakeitė nauji pusiau požeminiai. Estetiškai patrauklesni naujieji konteineriai turėtų užtikrinti tvarkingesnę aplinką mieste, deja, to nėra. Nutiko priešingai – pusiau požeminių konteinerių anga gerokai didesnė, tad į ją gyventojai šalina atliekas netinkamai (nelankstydami pakuočių, neplėšydami kartoninių dėžių, mesdami netinkamas perdirbimui kitas atliekas), o konteinerių aikštelės paverčiamos sąvartynais.

Mūsų mieste nemokamai antrinių žaliavų surinkimo paslaugą teikia UAB „Ekobazė“. Įmonė informavo savivaldybės administraciją apie netinkamą miesto gyventojų antrinių žaliavų atliekų šalinimą, akcentuodama, kad įrengti nauji daug didesnio tūrio konteineriai užpildomi ženkliai greičiau dėl neteisingai šalinamų atliekų (metamos didelių gabaritų antrinių žaliavų atliekos, komunalinės ir statybinės atliekos), kartu neefektyviai išnaudojamas naujų konteinerių tūris. Dėl patenkančių pašalinių priemaišų ženkliai pablogėja antrinių žaliavų kokybė perdirbimui.

Prašome gyventojų laikytis pagrindinių antrinių žaliavų rūšiavimo principų. Apie tinkamą atliekų rūšiavimą visada galima teirautis UAB „Ekobazė“ darbuotojų (tel. 8 685 60 908, 8 652 29 325) arba peržiūrėti informaciją internete http://gamtosateitis.lt/kaip-teisingai-rusiuoti-atliekas/.

Taip pat primename gyventojams, kad statybos ir griovimo atliekas (duris, langus su stiklais, tapetus, grindų dangą, betoną ir pan.), namų ūkio santechnikos įrenginius ir jų dalis, naudotas padangas, pavojingas buitines atliekas, susidariusias mieste ir sodų, garažų bendrijose, privaloma pristatyti į didelių ir pavojingų atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelę, esančią Dvarvietės g. 1A, Skrytelių k., Visagino savivaldybėje (buvusio sąvartyno vietoje). Informacija teikiama tel. 8 614 83 746. Iš gyventojų šios atliekos priimamos nemokamai.

Didelių gabaritų atliekas – senus baldus nuo daugiabučių namų laiptinių antradieniais ir ketvirtadieniais apvažiavimo būdu surenka atliekų tvarkytojas (UAB „Visagino būstas“, dispečerės tel. 8 612 07 852).

Atkreipiame dėmesį, kad Viešosios tvarkos ir rinkliavų skyrius mieste ir sodų bendrijose pradėjo vykdyti reidus dėl minėtų reikalavimų šalinant atliekas laikymosi. Šiuo metu sodų bendrijoje „Pavasaris“ vykdoma atliekų šalinimo kontrolė naudojant vaizdo stebėjimo kameras, kuriomis nustatyti pažeidėjai ir surašyti 7 administracinio nusižengimo protokolai. Jau artimiausiu metu Viešosios tvarkos ir rinkliavų skyrius pasitelkdamas mieste įrengtas stacionarias vaizdo stebėjimo kameras stiprins atliekų šalinimo kontrolę ir miesto teritorijoje esančiose komunalinių atliekų aikštelėse.

Primename, jog už netinkamą atliekų šalinimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą iki 600 Eur.

Miesto gyventojus prašome būti pilietiškus ir aktyvius siekiant užtikrinti tvarką ir švarą savo mieste. Pastebėjus pažeidėjus, prašome pažeidimo faktą nufotografuoti. Nepavykus pažeidėjo užfiksuoti techninėmis priemonėmis, užtenka ir paliudyti nurodant pažeidėjo duomenis ir padarytą pažeidimą. Informaciją suteikti galite el. p. v.tvarka­_rinkliava@visaginas.ltir tel. 8 665 14 007, 8 616 40 650.

Raginame gyventojus rūpintis supančia aplinka, tinkamai naudotis suteiktomis rūšiavimo priemonėmis – pusiau požeminiais konteineriais, atsakingai, atidžiai rūšiuoti buityje susidarančias atliekas ir kartu prisidėti prie ekologinio sąmoningumo augimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite