Angle down Atgal

Naujausia apklausa: 8 iš 10 lietuvių nepritaria gyvūnų žudymui dėl kailio

Naujausios „Vilmorus" atliktos apklausos duomenimis, 81.7% Lietuvos gyventojų mano, kad auginti narvuose ir žudyti gyvūnus dėl kailio yra nepriimtina.

2016 metais tokios nuomonės laikėsi 66.7% lietuvių. Apklausa atlikta spalio 4-13 dienomis 23 miestuose ir 41 kaime.

„Šis rezultatas rodo, kad lietuviams vis labiau rūpi gyvūnai. Pagal analogiškų apklausų kitose šalyse duomenis, mes panašesni į Švediją, Austriją, Vokietiją nei į kitas Baltijos šalis ar Lenkiją, kur gyventojų dalis, pasisakanti prieš gyvūnų žudymą tik dėl kailio vis dar yra apie 64-69%. Manau, kad demokratinėje valstybėje piliečių nuomonė negali būti ignoruojama ir teisės aktai turi atspindėti gyventojų etines normas. Gyvūnų auginimas ir žudymas tik dėl jų kailio turi būti uždraustas", - teigė organizacijos „Tušti narvai" vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė.

Į Seimo rudens sesijos darbų programą įtrauktas įstatymo projektas, kuriuo siūloma per pereinamąjį laikotarpį uždrausti gyvūnų auginimą ir žudymą tik dėl naudos iš jų kailio.

Projektą pasirašiusi LVŽS frakcijos narė Rūta Miliūtė teigė: „Nesame nusiteikę asmeniškai prieš augintojus ir ūkininkus, bet turime kalbėti ir apie moralinius bei etinius aspektus. Negalima iškelti verslo ir pelno aukščiau visko".


Klausimo formuluotė:
Jūsų nuomone, ar priimtina laukinius žvėrelius (lapes, audines ir kt.) auginti narvuose ir žudyti dėl jų kailio?

1. Tikrai taip

2. Labiau taip

3. Labiau ne

4. Tikrai ne

comment Skaitytojų komentarai (14)

Taip pat skaitykite