Angle down Atgal

Naujausias tyrimas atskleidžia, kiek laiko koronavirusas išlieka gyvybingas ant tekstilės

Britų universiteto mokslininkai nustatė, kad COVID-19 ant tekstilės gali išlikti gyvybingas kelias dienas. Norint išvengti užsikrėtimo koronavirusu ir jo platinimo, patariama rūbus, ypač slaugytojų ir sveikatos priežiūros srities darbuotojų uniformas, plauti reguliariai. 

Tyrimui vadovavusios mikrobiologė dr. Katie Laird, virusologė dr. Maitreyi Shivkumar ir dr. Lucy Owen aiškinosi, kiek ilgai ant poliesterio, polikotono ir medvilnės išsilaiko koronaviruso užkratas. 

Tyrimas parodė, kad COVID-19 viruso atmainos ant drabužių išlieka ir gali būti pernešamos ant kito paviršiaus iki  72 valandas. 

De Montforto universiteto Lesteryje mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kaip ilgai virusas gali išsilaikyti ant skirtingų audinių, naudojamų sveikatos priežiūros srityje. 

Mokslininkai teigia, kad poliesteris yra pavojingiausias – ant jo COVID-19 gali išsilaikyti iki 3 dienų. 

Ant medvilninio paviršiaus koronavirusas išsilaiko 24 valandas, ant polikotono – apie 6 valandas. 

Pasak užkrečiamųjų ligų tyrimų grupės vadovės K. Laird prasidėjus pandemijai, buvo mažai žinoma apie tai, kiek laiko COVID-19 gali išsilaikyti ant tekstilės, todėl nauji tyrimai gali padėti sumažinti viruso platinimo riziką. 

„Slaugytojams ir sveikatos priežiūros darbuotojams uniformas pasinešus namo, jie kartu parsineša ir virusą, kuris gali nukeliauti ant kitų paviršių“, – sakė K. Laird. 

Tyrimas rodo, kad išplovus tekstilę aukštoje temperatūroje, ant rūbų buvęs koronavirusas sunaikinamas.  

Pagal Dailystar.co.uk.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite