Angle down Atgal

Naujasis Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas V. Arbutavičius: „Bitės traukė jau nuo trejų metų“

Medus dažnai asocijuojasi su saldžiais, skaniais, maloniais dalykais. Neretai girdime: medaus mėnuo, medaus upės ar krantai… Visa tai simbolizuoja malonų laiką, gerą gyvenimą. Tai patvirtina ir Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas, prekinio ženklo „Vaido bitynas“ įkūrėjas Vaidas Arbutavičius, kuris teigia, kad geriausios atostogos – laikas su bitėmis.

Nuo vieno iki dviejų šimtų

Panevėžio bitininkų draugija džiaugiasi gruodžio mėnesį pasveikinusi naują pirmininką, kuris ir toliau tęsia buvusio pirmininko Alfonso Rutkausko, ėjusio šias pareigas net 17 metų, darbą.

Naujasis pirmininkas Vaidas Arbutavičius pasakoja, kad bitės jį sužavėjo jau vaikystėje, nuo trejų metų, kuomet močiutė keliaudavo pas kaimo bitininką pirkti medaus. Jam, dar mažam, bitės ir aviliai atrodė labai įdomūs. Kiek vėliau, 6–7 metų, jis jau suprato, kad norėtų būti bitininkas.

„Prašydavau to bitininko, kad mane vežtųsi į bitynus, bet jis kažkodėl bijodavo ar šiaip nenorėjo. Po to nurimo tas mano noras būti bitininku. Tačiau sulaukęs trylikos perskaičiau straipsnį laikraštyje apie bitininką Kęstutį Misevičių. Tuomet vėl atgijo svajonė, o tada pradėjau ieškoti bitininkų, pas kuriuos galėčiau dirbti vasarą. Taigi, pradėjau dirbti pas Joną Starkevičių ir nuo 14 metų mokiausi bitininkystės. Sulaukęs penkiolikos jau turėjau pirmąjį avilį, o dabar turiu 200“, – pasakoja Vaidas ir minutėlę net pats nustemba, kad su bitėmis dirba jau 20 metų.

Per visą šį laiką bitininkui teko daug visko patirti. Jis atsimena linksmus nutikimus, kuomet teko bėgti nuo bičių ar gelbėti ožką nuo jų. „Nors tuomet gal ir nebuvo linksma, dabar tikrai sukelia šypseną“, – juokiasi jis.

Atgijusi bitininkų draugija

Paklaustas apie draugiją ir kaip prasidėjo darbas joje, Vaidas atvirauja: „Kai aš pradėjau domėtis bitininkyste, draugija buvo „numirusi“. Joje buvo tik 14 narių. Alfonsas Rutkauskas, tapęs pirmininku, labai atgaivino ją. Tada ir aš įsijungiau į šią veiklą. Pirmiausia kaip narys, po to kaip pavaduotojas, o dabar net tapau pirmininku.“

Panevėžio bitininkų draugija organizuoja įvairius seminarus, mokymus bitininkams, vyksta įvairios vakaronės, progų minėjimai ir asmeninės šventės narių rate. Draugijos pirmininkas džiaugiasi, jog kasmet, pirmąją rugpjūčio savaitę, visi bitininkai drauge keliauja į bitininkų šventę, kuri 2017 metais buvo organizuota ir Panevėžyje.

Taip pat jie kartu keliauja į turistines išvykas po Lietuvą ir net užsienio šalis. Tačiau labiausiai Vaidą džiugina nuolat gausėjančios draugijos gretos. Dabar susibūrę net 180 narių.

Tikslas – aukšto lygio bitynas

Paklaustas apie asmeninius tikslus bityne, Vaidas pasakoja, kad pirmąjį savo tikslą – turėti 200 šeimų – jau pasiekė, tad sekantis tikslas yra įkurti aukšto lygio bityną pagal Europos Sąjungos nuostatas. „ES reikalavimai nėra tokie aukšti medui kaip, pavyzdžiui, pienui, mėsai ir pan., bet taip pat kasmet griežtėja. Svarbu, kad nebūtų pesticidų ir kitų panašių medžiagų. Kad meduje neliktų vaistų likučių, nes bitės irgi serga, reikia gydyti. Taip pat būtina žiūrėti, kad bityno apylinkėse nebūtų ūkininkų.“

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad darbas su bitėmis išties nelengvas, vis dėlto Vaidas teigia, kad tai – didžiausias kurortas. „Nors tai ir yra sunkus fizinis darbas: kilnoti avilius, medų ir t. t., bet vis tiek čia geriausias atsipalaidavimas smegenims. Šis darbas – tikras sveikatos šaltinis. Daug draugų iš pradžių bijodavo atvažiuoti pas mane į bityną, o dabar net patys prašosi atvažiuoti, pabūti, atsipalaiduoti. Žinoma, prie to pačio ir man padeda darbus nudirbti“, – juokiasi prekinio ženklo „Vaido bitynas“ savininkas.

Medų dėkite ant stalo

Daugelis tikrai žino, kad medus – puikus imuniteto stiprintojas. Tačiau Vaidas atskleidžia, kad yra kur kas efektyvesnių bičių pagamintų produktų sveikatai. „Reikia naudoti visus bičių produktus, o ne tik medų. Yra bičių duonelė, žiedadulkės, pienelis, pikis. Pastarasis veikia kaip antibiotikas. Jis tikrai geras pagalbininkas sergant. Pienelis skirtas imuniteto pastiprinimui. Yra atvejų, kai jis išgydo nevaisingumą. Turėjau klientę, kuri net 7 metus negalėjo pastoti, o 3 mėnesius pavartojusi bičių pienelio – staiga pastojo. Medus – pigiausias ir paprasčiausias produktas. Na, o kiti yra stipresnio poveikio.“

Bitininkas pasakoja, kad šią meilę bitėms po truputį perduoda ir vaikams, ypač vyresnėliui, ketverių Adamui: „Vežuosi į bityną, viską rodau. Jam ir pačiam labai viskas įdomu. Jau keturis kartus buvo įgėlusios bitės, bet jis vis tiek ir toliau drąsiai važiuoja su manim kartu.“

Na, o pabaigai Vaidas pataria, jog geriausia medų dėti ant stalo, matomoje vietoje, kad šis būtų nuolat valgomas. Kitu atveju žmonės užmiršta, jog jo turi…

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite