Angle down Atgal

Naujasis mikroautobusas tarnaus ir sveikiesiems, ir neįgaliesiems

Trečiadienį į Kriaunas atvažiavo labai lauktas mikroautobusas „Ford Transit“, pritaikytas neįgaliesiems. Netrukus jį galės išsinuomoti viso rajono gyventojai. Laukia ir daugiau naujovių.

Dėl įkainių dar spręs

Mikroautobusą Kriaunų kaimo bendruomenė įsigijo pagal projektą „Socialinės paslaugos Rokiškio rajono gyventojams“. Jame keleiviams skirtos aštuonios vietos. Iškėlus keletą sėdynių, gali vykti ir du neįgaliojo vežimėlyje sėdintys žmonės. Į vidų jiems patekti ir išvažiuoti nesudėtinga, nes atidarius galines duris išlankstoma metalinė rampa, kuria rieda vežimėlis, viduje jis stabiliai pritvirtinamas. Visgi be pagalbininkų neįgalieji čia neišsiverstų.

Projekto vadovė Stasė Idienė akcentavo, kad šis transportas skirtas ne tik Kriaunų seniūnijos, bet ir viso rajono gyventojams. Pirkinys kainavo 34 tūkst. 751 Eur. Keleiviams pavėžėjimo paslaugos taip pat kainuos. Kiek? „Kol kas negaliu pasakyti. Įkainių klausimą artimiausiu metu spręs bendruomenės taryba, tada viešinsime, į ką kreiptis užsakant autobusą ir kokie įkainiai“, – teigė S. Idienė. Pasak jos, mokestis priklausys nuo nuvažiuotų kilometrų. Iš surinktų lėšų teks išlaikyti autobusą ir vairuotoją. Iš pradžių prie vairo sės savanoriaujantis Povilas Turkevičius. Nuo šių metų IV ketvirčio autobusą vairuojančiam žmogui pagal projektą numatyta skirti 0,5 vairuotojo ir 0,5 ūkvedžio etato. „Galbūt atsiras ir tokių klientų, kuriems prireiks pagalbos namuose, todėl vairuotojas atliks ir ūkvedžio darbą“, – komentavo projekto vadovė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite