Angle down Atgal

Naujasis kultūros ministras M. Kvietkauskas: iš esmės bus nauja komanda

Darbą pradedantis penktadienį Seime iškilmingai prisiekęs naujasis kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sako, kad jau pradėjo formuoti savo komandą, kurioje liks ir buvusių darbuotojų, tačiau iš esmės tai bus nauja komanda.

„Tam tikra tąsa reikalinga, pokytis labai greitas, tiesiog darbai turi būti perduoti, bet komanda ir atsinaujins. Manau, kad bus žmonių, kurie lieka tęsti darbus, bet iš esmės tai bus nauja komanda“, - penktadienį po priesaikos žurnalistams Seime sakė M. Kvietkauskas.

Jis nesiėmė atsakyti, kurie iš buvusių viceministrų išliks.

Naujasis kultūros ministras sakė esąs dialogo žmogus.

„Stengsiuosi kurti dialogą su kultūros lauko žmonėmis ir, be abejo, išlaikyti konstruktyvų dialogą su politine sfera. Aš šiaip esu dialogo žmogus, dialogo filosofija - tai vienas iš dalykų, kuriuo domėjausi kaip akademikas. Tikiuosi, kad man ją pavyks ir praktiškai įgyvendinti“, - sakė M. Kvietkauskas.

Kalbėdamas apie laukiančius pirmuosius darbus, ministras sakė, kad planuojama pabaigti svarstyti Kultūros strategiją 2020-2030 metams, taip pat svarbus yra Kultūros politikos pagrindų įstatymas.

„Pirmasis posėdis, kuris manęs laukia ministerijoje, - dėl Gedimino kalno būklės“, - sakė M. Kvietkauskas.

Kultūros darbuotojams naujasis ministras žada didesnes algas.

„Pinigai yra skirti nemaži kultūros darbuotojų atlyginimų didėjimui. Jie tikrai turėtų pasiekti įvairius kultūros darbuotojus - ir ministerijos, ir savivaldybių lygmens. Mes tikrai stebėsime, kaip tai vyksta savivaldybėse, kad iš tikrųjų tas padidėjimas būtų realus“, - sakė M. Kvietkauskas.

Jo duomenimis, apie 90 eurų turėtų didėti kultūros darbuotojų vidutinis darbo užmokestis. „Aišku, tai yra svarbus pokytis, didelis augimas, bet išlieka atotrūkis nuo švietimo darbuotojų. Vis tiek kultūros darbuotojų darbo užmokestis išlieka pakankamai mažas viešajame sektoriuje“, - sakė M. Kvietkauskas. Jo teigimu, darbo grupėje tas klausimas toliau bus sprendžiamas.

Pernai gruodžio 18 d. prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, paskyrė M. Kvietkauską į kultūros ministro pareigas.

Kultūros ministras M. Kvietkauskas - dėstytojas, literatūrologas. Jis ilgą laiką vadovavo Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui, dirbo šio instituto direktoriaus pavaduotoju.

42 metų M. Kvietkauskas Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas, dirbo žurnalo „Metai“ redakcijoje, studijavo judaiką Oksfordo universitete.

M. Kvietkauskas ministro pareigose pakeitė buvusią kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite