REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2021 m. Spalio 25 d. 13:25

Naujasis Jiezno PSPC vadovas įsitikinęs: visos problemos yra išsprendžiamos

Kaunas

Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro naujasis vadovas Modestas Dimša.

Ramutė ŠimukauskaitėŠaltinis: Etaplius.lt


192069

Jau mėnuo, kai VšĮ Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centrui vadovauja direktorius Modestas Dimša. Vadovo teigimu, jis jau spėjo susipažinti ir su kolektyvu, ir su aplinka bei spręstinomis problemomis.

Iš naujojo vadovo tikimasi išties daug: jis privalės teisiškai sutvarkyti aibę dokumentų, baigti Jiezno PSPC ir Stakliškių PSPC reorganizaciją, gauti teigiamą komisijos išvadą ir dar šiemet į suremontuotas pagrindinio pastato patalpas įkelti Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių. Bet, pasak direktoriaus, prie iššūkių ir sudėtingų problemų jis pripratęs, nes į Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centrą atėjo iš Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų. 

Modestas Dimša, pagal profesiją gydytojas epidemiologas, kurį laiką vadovavo Alytaus pataisos namų Sveikatos priežiūros skyriui, vėliau dirbo Pravieniškių pataisos namų trečiojo sektoriaus administratoriumi. Specifinė aplinka, nevaldomos nuteistųjų emocijos, platus sprendžiamų klausimų ratas, padidinta atsakomybė COVID-19  pandemijos metu, – pašnekovas neslepia, kad šie dalykai jį paskatino susimąstyti apie darbo pobūdžio keitimą. 

– Paskutinėje darbovietėje pasirūpinau, kad būtų atliktas pastato remontas, suformavau kolektyvą, o pats pakėliau sparnus į Jiezną. Matau, kad ir čia bus ką veikti. Ambulatorijos pirmasis aukštas senokai suremontuotas, baigtas ir antrojo aukšto remontas, tačiau, kol komisija neįvertino atliktų darbų, jame negalime atidaryti Slaugos ir palaikomojo skyriaus palatų,– pastebėjo Jiezno PSPC direktorius.  Jo tikslas – lapkričio mėnesį priduoti atliktus darbus ir gauti higienos pasą skyriaus veiklai.  – Norime kuo  skubiau perkelti pacientus iš senojo pastato į naujai renovuotą poliklinikos pastatą. Šilumos trasa, vedanti iki Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus, nebepataisoma, senasis pastatas apšildomas elektra, o tai brangiai atsieina. Nenorime didinti pastatų išlaikymo sąnaudų ir bristi į skolas. Juolab įsitikinome,  kad pagrindinį pastatą apšildanti granulinė katilinė veikia be trikdžių.

Įstaigos vadovas svarsto, kad greičiausiai Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus įkurtuves galima planuoti šioms Šv.Kalėdoms, skyriuje bus įrengta per dešimtį palatų. Suremontuotas patalpas norima apstatyti naujais baldais, todėl dar trūksta funkcinių lovų, spintelių, pakabų, baldų poilsio zonai ir kitko. 
Todėl Jiezno PSPC direktorius M.Dimša dėkoja Prienų rajono savivaldybei už jau suteiktą paramą ir kreipiasi į Prienų krašto verslininkus, kitus suinteresuotus asmenis, prašydamas padėti įstaigai apsirūpinti trūkstamu inventoriumi. Galintys prisidėti prie jaukesnės ir patogesnės skyriaus aplinkos sukūrimo slaugomiems pacientams ir darbuotojams gali siūlyti savo pagalbą tel. 8 698 46713.
Modestas Dimša žino, kaip svarbu su kitais dalintis, jis yra vienas iš Alytaus Dzūkijos Lions klubo steigėjų ir narių, kurių rengiami labdaros renginiai skatina atkreipti dėmesį į tuos, kurie stokoja, ir padeda jiems užsitikrinti verslo atstovų, kitų neabejingų žmonių paramą.

Jiezno slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje yra 15 lovų, finansuojamų Kauno teritorinės ligonių kasos lėšomis, ir 14 lovų, kurias išlaiko Savivaldybė, bet keletą pastarųjų metų ligoninė priimdavo ir viršsutartinius pacientus. Ne paslaptis, kad ypač šaltuoju metų laiku kaimiškoje ligoninėje pacientų skaičius išauga vienišų, savarankiškai negalinčių tvarkytis namuose, karšto maisto reikalingų senelių sąskaita. Bet taip yra visoje Lietuvoje, nors, M.Dimšos teigimu, viešai keliamas klausimas, kad ligoninės neturėtų spręsti socialinių problemų. 

Pasak direktoriaus, kitas jo pastangų ir laiko  reikalaujantis klausimas – Jiezno PSPC ir Stakliškių PSPC sujungimas į vieną įstaigą: tenka rinkti įvairius dokumentus, nuolat bendrauti su notaru ir Registrų centru. Po reorganizacijos liks viena įstaiga – Jiezno PSPC su filialu Stakliškėse.

Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas pasakoja, kad užsitęsęs įstaigų reorganizavimo procesas padarė „meškos paslaugą“. Dėl abiejuose kolektyvuose pasklidusių gandų ir netikrumo nuotaikų vienas kitas  specialistas susirado kitas darbovietes, o dalis darbuotojų svarstė apie išėjimą iš darbo.  

Stakliškių krašto pacientai taipogi buvo sunerimę dėl galimai miestelyje neliksiančių sveikatos priežiūros paslaugų ir pasikeisiančios jų aptarnavimo tvarkos, atsirado žmonių, kurie nieko nelaukdami prisirašė prie Jiezno PSPC ar kitų įstaigų. Todėl M.Dimša bendravo su gydytojais ir slaugytojomis, patvirtindamas, kad jų darbo vietos ir Jiezne, ir Stakliškėse bus išsaugotos. Taip pat jis lankėsi  Stakliškių seniūnijoje, prašydamas seniūnės informuoti gyventojus, kad jie, kaip ir anksčiau, galės gydytis Stakliškėse, pas savo miestelio gydytojas, nes Pirminės sveikatos priežiūros centro pastatas po reorganizacijos nebus uždarytas.  

– Operatyviai radau kuo pakeisti kitur įsidarbinusią gydytoją odontologę, priimsime į darbą dar vieną slaugytoją, taigi Jiezno PSPC kolektyvas auga. Turintys ilgametę patirtį šeimos gydytojai  pasiryžę dirbti toliau. Surasti naują šeimos gydytoją nelengva, jo atlyginimas turėtų būti toks, kad apsimokėtų važinėti į Jiezną, – teigia M.Dimša. 

Anot Jiezno PSPC direktoriaus, centre išliks visos iki šiol teiktos pirminės sveikatos priežiūros paslaugos, konsultuos gydytojas akušeris, pagal poreikį bus išrašomi siuntimai pas antrinio lygio specialistus. Su šeimos gydytojais kalbėta apie poreikį sustiprinti gyventojų sveikatos patikras pagal prevencines programas, nes tai generuoja pajamas. 

M.Dimša neatmeta minties, jog ateityje, sutvarkius buvusios vaistinės patalpas, jose galės būti teikiamos ir papildomos, Jiezno gyventojams reikalingos medicininio profilio paslaugos. 
Kasdieną augant sergančiųjų koronavirusine infekcija skaičiui, įstaigos direktorius susirūpinęs, kad COVID-19 liga neišplistų kolektyve ir Slaugos skyriuje, todėl darbuotojai kiekvieną savaitę testuojami, pajutusieji peršalimo simptomus tikrinasi dažniau, vengia kontaktų. Anot M.Dimšos, šiuo metu COVID-19 liga dažniausiai pakerta nepasiskiepijusius žmones, kaip užtikrintai jie besijaustų. Todėl, kreipdamasis į pacientus, nusistačiusius prieš skiepus, jis ragina pasitikėti ne sąmokslo teorijomis, o mokslu ir atvykti į sveikatos priežiūros įstaigas pasiskiepyti nuo COVID- 19.  Taip bus išsaugotos jų pačių ir esančiųjų šalia gyvybės. Į sveikatos priežiūros įstaigų gyvenimą nemažai sumaišties įnešė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkos planas, pagal kurį mažesnės įstaigos skatinamos jungtis, bendradarbiauti pagal sutartis. 

M.Dimša įsitikinęs: rajonų ir kaimiškųjų vietovių medicinos įstaigos turi išlikti ir užtikrinti gyventojams paslaugų prieinamumą, juolab kad keičiasi ir pačių žmonių požiūris. Neapsikęsdami transporto spūsčių, urbanizuoto gyvenimo nepatogumų, jie iš didmiesčių keliasi į kaimų sodybas,  renkasi kvėpuoti švariu oru, gyventi gamtos apsuptyje. Keičiasi ir gražėja rajonų centrai, juose atsiranda  žmonių laisvalaikiui ir aktyviam poilsiui pritaikyta infrastruktūra, kultūrinių renginių pasiūla, todėl, anot M.Dimšos, tikrasis gyvenimas verda ne tik sostinėje, kaip priimta manyti, o ir toliau nuo jos. 

Jis ir pats į darbą važinėja iš nedidelio Krosnos miestelio, kuriame įsikūręs. Tiesa, dabartinis jo gyvenimo tempas labai  intensyvus, todėl pašnekovas prisipažįsta neturintis daug laisvo laiko sodybos puoselėjimui, juolab savo pomėgiams – sportui ir žvejybai. 

Dalė Lazauskienė



REDAKCIJA REKOMENDUOJA