Angle down Atgal

Naujas magnetinio branduolinio rezonanso tomografas – ir pacientams, ir medikams

Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenėje – didelės šventės nuotaika, kurią sukūrė pačių medikų bei kitų sričių ligoninės darbuotojų entuziazmas, pasiaukojimas ir kruopštus darbas. Ligoninės direktorė Česlova Špūrienė, drauge su Radiologijos skyriaus vedėja Jūrate Jackevičiene bei ligoninės svečiais: Lietuvos sveikatos apsaugos viceministre Danguole Jankauskiene ir Šiaulių miesto meru Artūru Visocku perkirpo simbolinę magnetinio rezonanso kabineto atidarymo juostą.

Nuo šiol gydymo įstaiga turi pirmąjį modernų magnetinio branduolinio rezonanso tomografą, taip reikalingą medikams, ligoninės pacientams ir viso Šiaulių regiono gyventojams.
Ligoninės įvaizdis stiprėja
Magnetinio rezonanso kabineto atidarymas bei naujo modernaus magnetinio branduolinio rezonanso tomografo įsigijimas - ypatingas įvykis, gerinant sveikatos paslaugų kokybę tiek ligoninės, tiek viso Šiaurės Lietuvos regiono pacientams. Pasak ligoninės vadovės Č. Špūrienės, tai stiprina Respublikinės Šiaulių ligoninės, kaip didžiausios ir moderniausios ligoninės Šiaurės Lietuvoje, įvaizdį. Sveikindama susirinkusius į neeilinę šventę, direktorė priminė, kad
magnetinio rezonanso tomografas, kurio taip reikėjo ligoninės medikams ir pacientams, įsigytas iš Europos Sąjungos lėšų, įgyvendinant projektą „Tuberkuliozės profilaktikai, diagnostikai ir gydymui naudojamos infrastruktūros modernizavimo Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje“. Daugiau nei 1,5 mln. eurų vertės modernus tomografas galingas, užtikrinantis itin aukštą vaizdo skiriamąją gebą ir kokybę, didele sparta atlieka MRT tyrimus. Prietaisas skirtas ne tik diagnostikai, bet ir moksliniams darbams.
Nuosavas Respublikinės Šiaulių ligoninės MRT aparatas suteiks pirmumo galimybę tyrimus atlikti ligoninės pacientams. Magnetinis rezonansas jau sumontuotas, personalas apmokytas atlikti tyrimus. Šiuo aparatu bus atliekami visi įprasti tyrimai: galvos smegenų, krūtinės ląstos, pilvo, dubens organų, stuburo dalių, galūnių ir kiti. Ateityje planuojami kardiologiniai, taip pat krūtų tyrimaiPastangos įvertintos
Sunku išvardinti visus, kurie prisidėjo prie šio įspūdingo projekto įgyvendinimo. Kad įvyktų ši šventė labai daug darbo ir pastangų skyrė infrastruktūros darbuotojai, Radiologijos skyriaus kolektyvas. Ypatinga Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė dėkojo už darbą, diegiant moderniais naujoves ir įteikė padėką Radiologijos skyriaus vedėjai Jūratei Jackevičienei, o direktoriaus pavaduotojas medicinai Gintaras Kramilius įteikė vedėjai naujo dizaino nusipelniusio ligoninės darbuotojo ženklelį.
Už pastangas įkuriant naują magnetinio rezonanso kabinetą direktorės padėka įteikta Diagnostikos centro vyresniosios slaugos administratorės pareigas laikinai einančiai slaugytojai Rimai Juškienei. Projektų vadovui Edmundui Petrauskui už profesionalų darbą įvykdant ir koordinuojant modernius ir pažangius projektus ligoninėje taip pat įteikta direktorės padėka.
Pirmasis proveržis
Dėkojo ligoninės bendruomenei ir sveikino susirinkusius į šventę atvykę svečiai: Danguolė Jankauskienė, LR sveikatos apsaugos viceministrė, Inga Cechanovičienė, SAM Asmens sveikatos departamento specializuotos sveikatos priežiūros skyriaus vedėja ir Odeta Vitkūnienė, Asmens sveikatos departamento direktorė. D. Jankauskienė prisiminė sparčiu žingsniu visoje šalyje vykstančią medicinos plėtrą, ypač per pastaruosius tris dešimtmečius. „Turime vertinti žmones, kurie padeda įsigyti modernią medicinos įrangą, turime vertinti struktūrinius investicinius fondus, kurių dėka galime tai įsigyti, nes patys dar negalime tiek investuoti“, - ragino medikus sveikatos politikė, tądien su ligoninės vadovais daug kalbėjusi dėl šios ligoninės vizijos ir plėtros. D. Jankauskienė dėkojo ne tik ligoninės bendruomenei už puikiai valdomą COVID-19 ligą, pasidžiaugė ir Šiaulių miesto mero Artūro Visocko supratingumu ligoninės problemoms.
LR Seimo narys, humanitarinių mokslų daktaras Stasys Tumėnas pasveikino visus susirinkusius su visos ligoninės švente ir patikino, kad žmonėms kuo daugiau tokios medicinos įrangos, tuo geriau.
„Aparatas tikrai brangus, bet brangi ir kiekvieno žmogaus sveikata. Bet net ir vieno žmogaus išgelbėjimas vertas ir tų sąnaudų, ir tų milijonų. Tai puiki žinia visam Šiaulių kraštui ir regionui“, - teigė seimo narys ir linkėjo, kad ligoninėje tvyrotų santarvė, bičiulystė, geranorystė, o ši diena kad duotų startą ligoninei būti stipriai, inovatyviai ir prieinamai visiems.
Šiaulių miesto mero Artūro Visocko įžvalgos pirmiausia paliečia žmonių vidinę būseną. „Svarbus šioje situacijoje ne kiek daiktas, kuris šiandien džiugina, svarbus tikėjimas ir pasitikėjimas“, - motyvavo susirinkusius miesto vadovas, prisimindamas nelengvą ligoninei laikotarpį, slogų palikimą, kurį teko perimti ligoninės direktorei. Pasak mero, ši diena įsimintina tiek ligoninei, tiek jos esamiems ir būsimiems pacientams iš visos Šiaurės Lietuvos. „Džiaugiuosi, kad turime Šiauliuose įrenginį, kuris atitinka naujausias technologines tendencijas. Tačiau nemažiau svarbu greta modernios įrangos turėti ir savo darbą išmanančių žmonių. Džiaugiuosi ir jaunais gydytojais, kurie savo karjerai renkasi Šiaulius, ir patyrusiais darbuotojais, kurie yra atsidavę savo pašaukimui ir nebijo jokių iššūkių. Nuo jūsų priklauso viso krašto pacientai, gyventojų sveikata. Perduodu jums Šiaulių miesto žmonių širdžių šilumą“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.
Sveikino kabineto steigėjus ir naujuosius šeimininkus dar didžiulis būrys svečių, ligoninės bendruomenės nariai, atvykę ne tik pasidžiaugti kolegų pasiekimu bei galimybėmis, kurios tampa prieinamos kiekvienam.
Nuotaikingas sveikintojų kalbas papildė mušamųjų instrumentų grupės, vadovaujamos Arūno Banio, nariai ir jų ritmai.
Magnetinio rezonanso kabinetą pašventino Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis.
MRT tyrimui galime registruotis telef. 8 (41)505 130 , registratūros darbo laikas darbo dienomis nuo 8.00val. iki 20.00 val.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite