Angle down Atgal

Naujamečiai pažadai ir jų įgalinimo paslaptys

Nauji metai – nauji pažadai sau ir pasauliui. Ar pažįstama Jums situacija, kai prabėgo metai, bet vėl žadame tą patį, ką ir pernai? Tvirtai tikime, kad šį kartą viskas bus kitaip. Kaip išmokti išsikelti labiau įgyvendinamus tikslus?

Naujamečiai pažadai toks pat masiškas reiškinys kaip ir jų nevykdymas. Šiaurės Amerikoje pasakymas „naujametis pažadas” bendrinėje kalboje reiškia maždaug tą patį, ką lietuvių posakis „šakėm ant vandens parašyta”.

Jei norite ištesėti sau duotą pažadą

Jeigu vis tik jaučiate poreikį duoti sau vieną ar kitą naujametį pažadą ir tikrai norite jį ištesėti, štai jums keletas amerikiečių psichiatrių, pažadų tesėjimo eksperčių Jill RachBeisel ir Hindos Dubin patarimų:

1. Laikykitės optimistinės pozicijos apžvelgdami tai, ką pasiekėte, t. y. lyginkite su tuo, kas buvo blogiau, o ne su tuo, ko pasiekti dar nepavyko.

2. Jei nusižengėte pasižadėjimui, žiūrėkite į tai kaip į pamoką ir laikiną paslydimą, o ne kaip į visišką nesėkmę ir pralaimėjimą.

3. Neduokite sau absoliučių pažadų. Pavyzdžiui, geriau pasižadėti ne apskritai neberėkti ant savo vaikų, o daryti tai vis rečiau.

4. Geriau ne slaptai pasižadėti, o pranešti apie savo pažadą žmonėms, kuriais pasitikite. Jei pastarojo nevykdysite, jie greičiausiai primins ir paskatins jus vėl susiimti.

5. Tikslas turi būti realus. Na, o artėti link jo geriau mažais žingsneliais, ypač jei tikslas jums yra tikrai sunkiai pasiekiamas. Klasikinis pavyzdys: net jei nori sulieknėti dvidešimt kilogramų, geriau išsikelti tikslą ne numesti juos, o aiškiai įvardyti, kad, tarkime, kas mėnesį sulieknėsite dviem kilogramais.

6. Pažadas turi būti iš tiesų svarbus ir prasmingas jums pačiam. Žmonės kartais pasižada įvykdyti tai, ko jie patys visai nenori, bet artimieji laiko tai vertintinu dalyku arba ką diktuoja visuomenės normos, mada. Pavyzdžiui, pasižadate, kad nuo šiol kasdien rytais bėgiosite, kaip kad daro jūsų sutuoktinis. O gal bėgimas – kaip tik ta sporto šaka, kuri jums mažiausiai prie širdies. Iš tiesų daug mieliau rinktumėtės plaukimą ar jogą.

7. Net jei pažadas visai buitiškas, materialus, geriau seksis jį vykdyti, jei tai susiesite su asmenybės tobulėjimu. Tarkime, norite tapti tvarkingesnis buityje. Tuo pačiu galite siekti ir mąstymo „tvarkingumo”, nuoseklumo, raiškiau, suprantamiau reikšti mintis.

8. Tam, kad pradėtumėte vykdyti savo sprendimą, nelaukite palankiausių sąlygų ir įkvėpimo. Pirma reikia imtis veiksmo, na, o įkvėpimas ir pats jus pasivys.

9. Geriau pasižadėti dėl vieno jums tikrai svarbaus dalyko, o ne sudaryti pažadų sąrašą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite