Angle down Atgal

Naują valdžią pasveikino savo atvirukais

Rajono savivaldybėje apsilankė žinoma rajono visuomenės veikėja, rašytoja Zuzana Urbonaitė. Naujiems rajono vadovams – savivaldybės merei Ausmai Miškinienei ir jos pavaduotojui Audriui Klėjui ji paliko sveikinimus – savo sukurtus velykinius atvirukus.

Z. Urbonaitė sakė nejaučianti jokios nuoskaudos, kad nepateko į valdžią (kandidatavo į rajono savivaldybės tarybą su Jono Matulevičiaus vadovaujama Lietuvos centro partija). Didelių iliuzijų laimėti rinkimus net neturėjusi – norėjosi tiesiog vandenį šiek tiek padrumsti... Dalyvavimas rajono visuomeniniame gyvenime, Alytaus apskrities literatų klubo „Tėkmė“ veikloje, Trečiojo amžiaus universiteto darbe, atvirukų gamyba, knygų rašymas – visa tai užima kiekvieną Zuzanos Urbonaitės dieną. Laiko serialams, tuščiam paplepėjimui su kaimynėmis ji sako tiesiog neturinti. Štai ir šiuo metu baiga naują savo knygą. Jos ištraukas jau yra skaičiusi rajono bendruomenės renginiuose. Beliko gal tik koks puslapis. Bet jis – pats svarbiausias. Jau gal trečią kartą tą pabaigą rašo, tačiau nežino, kaip su savo herojais pasielgti – numarinti ar palikti gyvus.

Į devintą dešimtį neseniai įkopusi Zuzana Urbonaitė sako, jog išėjusi Stalino universitetus (taip ji vadina savo ir tėvų tremtį į Sibirą) labai išmoko branginti laisvę – gyventi, kaip pati nori, užsiimti tuo, kas prie širdies. O pastaruoju metu rajone tos laisvės, už kurią ji ir pati Sąjūdžio gretose kovojo, jau nebuvo: ir vardija, vardija, vardija faktus... Zuzana domisi rajono gyvenimu ir politika. Kalbėjomės apie daug ką, o jei jos pranašystės bent po metų ims pildytis – būtinai apie tai parašysime.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite