Angle down Atgal

Naują pavadinimą turi ir „Modernos“ vakcina

Farmacijos kompanija „Moderna“ informavo, kad jos sukurta vakcina nuo koronaviruso (COVID-19) turi naują pavadinimą – „Spikevax“. Nuo šiol jis bus nurodomas vakcinos charakteristikų santraukoje, pakuotės lapelyje, vakcinacijos įrašuose ir kituose dokumentuose.

Europos vaistų agentūrai įvertinus šios vakcinos klinikinių tyrimų duomenis ir rekomendavus ją naudoti skiepijimui nuo COVID-19 ligos, „Spikevax“ sausio 6 d. buvo užregistruota visoje Europos Sąjungoje. Vakcinos tiekimas į Lietuvą prasidėjo sausio 12 d.

Lietuva užsakė 506 tūkst. „Spikevax“ vakcinos dozių, iki šiol pristatyta 234 tūkst. dozių.

ELTA primena, kad farmacijos kompanija „AstraZeneca“ kovo pabaigoje irgi pakeitė vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19), kurią ji sukūrė kartu su Oksfordo universiteto mokslininkais, pavadinimą į „Vaxzevria“, primena ELTA.

Gauta nauja siunta

Farmacijos kompanija „Moderna“ trečiadienį pristatė į Lietuvą septynioliktąją vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siuntą, kurią sudaro 21,6 tūkst. „Spikevax“ vakcinos dozių.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iki šios dienos Lietuva gavo 234 tūkst. šio gamintojo vakcinos dozių, o gyventojų skiepijimui sunaudota 195,6 tūkst. dozių.

Nauja siunta bus paskirstyta savivaldybėms atsižvelgiant į jų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą.

Savivaldybės yra iš anksto informuojamos apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius, kad galėtų sklandžiai organizuoti skiepijimo procesą.

Viena arba dviem vakcinos dozėmis Lietuvoje jau paskiepyta 1,21 mln. gyventojų, arba 43,5 proc. visuomenės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite