Angle down Atgal

Naudojatės telefonu tualete? Turėtumėte nustoti tai daryti tučtuojau

Ar ir jūsų vyrai mėgsta pradingti tualeto patalpoje su mobiliuoju telefonu rankoje mažiausiai pusvalandžiui? O gal patys turite tokią įdomią savybę? Portalas „Bright Side“ atskleidžia, kodėl turėtumėte tučtuojau liautis nešęsi mobiliuosius prietaisus į tualetą.

Platinate kenksmingas bakterijas

Vienas neseniai atliktas tyrimas atskleidė, jog išmanieji telefonai yra nešvaresni net už klozeto dangtį. Tarp vidurinės mokyklos mokinių atliktas tyrimas parodė, kad jų mobilieji prietaisai buvo padengti E. coli bakterijomis, kurios yra itin kenksmingos bei siejamos su žarnyno problemomis, įskaitant apsinuodijimus. Savaime suprantama, tai nėra vienintelė bakterija, kurią galite „pasigauti“ tualete, tad geriau neužsibūti šioje patalpoje ilgiau nei būtina.

Gali išsivystyti hemorojus

Taip nutinka dėl to, kad per ilgai sėdėdami ant tualeto ir stangindamiesi kenkiate savo vidaus organams. Nors reikia atlikti dar daugiau tyrimų ir patvirtinti šį ryšį, hemorojaus atvejų skaičius smarkiai išaugo būtent po išmaniųjų prietaisų atsiradimo. Nors kartais atrodo, kad sėdėdami ant klozeto su telefonu rankoje geriau atsipalaiduojame, iš tiesų tai gali sukelti nepatogių ir sunkiai pataisomų sveikatos problemų.

Gali atsirasti lytinių ir šlapinimosi sutrikimų

Pernelyg ilgas laikotarpis, praleistas sėdint ant tualeto įbedus akis į mobilųjį telefoną, reiškia problemas mūsų raumenims. Tokie svarbūs vidaus organai kaip šlapimo pūslė, storoji žarna ar makštis gali pasislinkti jeigu dubens raumenys susilpnėja ir nebegali jų išlaikyti vietoje, o jie susilpnėti gali ir per ilgai sėdint įsitempus ir palinkus vienoje vietoje – tai yra, maigant telefoną.

Didėja priklausomybė nuo telefono

Priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų yra liūdna realybė daugybei žmonių visame pasaulyje. Net dešimtadalis žmonių iki 39 metų amžiaus verčiau netektų piršto nei atsisakytų savo telefono! Vertinant iš psichologinės perspektyvos, tokia statistika nenuteikia optimistiškai. Kiekviena minutė, praleista be išmaniojo telefono rankoje, sumažina tikimybę, kad jums išsivystys priklausomybė.

Apsunkinate mąstymo procesą

Nustatyta, kad mobilieji telefonai trikdo koncentraciją ir mąstymo procesus, apribodami mūsų pajėgumus susitelkti į vieną dalyką – net ir tuomet, kai mes jų nenaudojame ar laikome išjungtus! Tai reiškia, kad kuo daugiau laiko praleidžiame be telefono, tuo geriau mūsų smegenims. Kartais verta nutildyti telefoną garsą ir tiesiog kelias valandas atsikvėpti nuo socialinių tinklų šurmulio.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite