Angle down Atgal

NATO kariai Baltijos šalyse dislokuoti Rusijai atgrasyti, sako britų premjerė

NATO kariai Baltijos valstybėse yra tam, kad būtų atgrasyta agresyvi Rusija, pareiškė Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei), penktadienį lankydamasi Estijos šiaurėje esančiame Tapos kariniame miestelyje.

„Kaip jau ne kartą esu sakiusi, pasitraukimas iš Europos Sąjungos nereiškia pasitraukimo iš Europos“, – sakė britų premjerė susitikime su Estijoje dislokuotos NATO kovinės grupės kariais.

Pasak Th.May, NATO kariai yra čia tam, kad būtų atgrasyta Rusija.

„Tebesitęsianti Rusijos agresija kelia vis didesnę grėsmę mūsų draugams Estijoje, taip pat Latvijoje ir Lietuvoje. Mūsų buvimas čia svarbus, nes parodo, kad esame pasirengę ginti savo sąjungininkus“, – pažymėjo Th.May.

„Jei tokia šalis kaip Rusija pažeidinėja valstybių sienas ir tarptautinę teisę, į tai būtina atsakyti. Jei užpuolamas vienas, reiškia, kad užpuolami visi“, – pridūrė ji.

Premjerė taip pat sakė , kad Estijoje dislokuoti kariškiai užsiima ne tik karine veikla. „Jie padeda stiprinti draugiškus tarpvalstybinius ryšius“, – pažymėjo ji ir padėkojo kariams už „ištikimą tarnybą“.

Kartu su Th.May Tapoje lankėsi Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) ir Estijos vyriausybės vadovas Juri Ratas (Jūris Ratas).

Britų premjerė ir Prancūzijos prezidentas atvyko į Estiją dalyvauti Europos Sąjungos dviejų dienų viršūnių susitikime skaitmeninių technologijų klausimais.

BNS/„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite