Angle down Atgal

Namuose turbūt nesėdi niekas – Šiauliai švenčia antrą gimtadienio dieną (FOTO)

Šiauliai toliau švenčia 781-ąjį miesto gimtadienį. Vakar klaidžioję istorijos labirintais, įsilieję į tarpukario gyvenimą ir pažindinęsi su pirmuoju LR prezidentu Antanu Smetona, antrąją dieną šiauliečiai ir iš kitų miestų atvykę smalsuoliai jau vos spėja suktis šiandienos sumanymuose.

O jų nuo pat ryto – išties gausu. Povilo Višinskio aikštėje užvirė tikros aistros, mat čia įsikūrė Gatvės šokių ringas. Azarto netrūko nei patiems šokėjams, nei juos palaikantiems.

Nuo vidurdienio klegesyje paskendo Saulės laikrodžio aikštė, virtusi Žaidimų kiemu. Čia vienodai smagu buvo ir visai mažiems, ir jau suaugusiems “vaikams“. Visi, kam tik buvo įdomu, galėjo susipažinti su robotais, pasimokyti ebru tapybos meno, papuošti rankas laikinosiomis chna tatuiruotėmis, veidus – spalvotais piešiniais, voliotis žolėje ar pūsti muilo burbulus su visų mylimais personažais – Kake Make ir Netvarkos nykštuku, o norintys pamiklinti smegenis, sėdo prie stalo žaidimų.

Čia pat smalsuoliams, o gal ir svajojantiems užaugus tapti policininkais ar ugniagesiais, savo nelengvą, tačiau labai įdomią profesiją pristatė specialiosios tarnybos.

Bene daugiausia dėmesio sulaukė kūrybinės aitvarų dirbtuvės. Tikri žinovai ne tik mokė, kaip pasigaminti ir skraidinti aitvarą, bet ir atskleidė daug netikėtų paslapčių apie jų gyvenimą. Pavyzdžiui, parodė, kaip aitvaras dainuoja ir sujungia dangų su žeme.

Be to, aitvarų meistrai visus užsukusius privertė kur dažniau nei įprastai pažvelgti aukštyn – į dangų kilo ne tik spalvoti įprasti, bet ir milžiniški aitvarai, kurių vienas, labiau primenantis didžiulę vėliavą, skelbė „Šiauliai švenčia!“

Na, o visus, išalkusius po galybės įspūdžių, pasistiprinti kvietė į Prisikėlimo aikštę atriedėjęs „Maistas ant ratų“.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite