Angle down Atgal

Namų valymas: priemonės iš virtuvės ir jokių didelių išlaidų

Į mūsų sąmonę ir namus po truputį žengia ekologija. Atsargiau renkamės maisto produktus, valiklius. Tie, kurie užsikrėtė ekologijos virusu, vis dažniau renkasi namuose gamintus valiklius ar net šaldytuve ir virtuvės spintelėse randamus produktus. Kaip saugiai išvalyti namus ir neišleisti krūvos pinigų chemijai, pataria naujienų portalas Etaplius.lt.

Kilimą išvalysite patys

Ant kilimo išsipylė raudonas vynas ar sultys, jis prarado spalvą. Atėjo metas kilimą išvalyti, tačiau vasara dar toli, lauke jo išplauti nepavyks, o pinigų valymo paslaugoms leisti nenorite? Galite namuose pasigaminti priemonę kilimams valyti.

Jums reikės:

1 valgomojo šaukšto skalbimo miltelių;

1 valgomojo šaukšto sodos;

trečdalio stiklinės acto;

dviejų trečdalių stiklinės karšto vandens;

purkštuvo.

Mišinį gerai išplakame, pilame į purkštuvą ir purškiame dėmes, jas patriname ir išvalome. Jei turite plaunamą dulkių siurblį, darbo bus mažiau, jei ne – teks šiek tiek stipriau pavalyti. Kilimuose neliks nei dėmelės.

Virtuvės dezinfekcijai – citrina

Ar žinote, kur namuose kaupiasi daugiausiai bakterijų? Ogi ant pjaustymo lentelės ir kriauklėje. Ištrinkite pjaustymo lentelę perpjauta citrina ir palikite išdžiūti. Toks procesas ne tik dezinfekuos ją, bet ir išnaikins visas įsigėrusias dėmes ir spalvas.

Lygiai taip pat citrina galite ištrinti ir riebalais apsinešusią virtuvės kriauklę. Šiek tiek palaikę, nuliekite vandeniu. Kriauklė blizgės, o mikrobų neliks nė kvapo!

Į darbą nešatės pietus plastikiniuose indeliuose, juose pjaustote maistą, plastikas įsirėžia, įsigeria padažo ar daržovių spalva. Ne bėda. Plastikines dėžutes taip pat galite išvalyti citrinos sultimis. Įspauskite į dėžutę sulčių, įberkite šiek tiek sodos ir pašveiskite, nuplaukite vandeniu. Indeliai atrodys kaip nauji.

Naujiname sidabrinius dirbinius

Sidabrinius dirbinius atnaujinti galima su šaukštu druskos, šaukštu sodos, puodeliu šilto vandens ir dešimtimi centimetrų aliuminio popieriaus (folijos). Ištirpdykite druską ir sodą vandenyje ir įmerkite sidabrinius dirbinius kartu su folija. Viską palikite bent valandai. Po to viską perskalaukite ir iššluostykite.

stocksna.io nuotr.
stocksna.io nuotr.

Skalbimo mašina tarnaus ilgiau su… citrinos rūgštimi

Pasirodo, pilti į skalbykles brangų vandens minkštiklį yra grynas pinigų švaistymas. Vandenyje gausu mineralinių medžiagų, jų panaikinti negali jokie minkštikliai. Taigi užuot pirkę įvairias kalkių šalinimo priemones, keletą kartų per metus (tiek kartų per metus, kiek namuose gyvena žmonių) vietoj skalbimo miltelių įberkite apie 300 g citrinos rūgšties ir įjunkite tuščią skalbyklę virinimo režimu.

Rezultatas vertas reklamos. O visokie brangūs „calgonai“ iš kalkių padaro košę – taip gali sudegti skalbyklės kaitinimo elementas.

Kalkes išvalys actas

Bet kokias kalkių nuosėdas, net ir kelių dešimtmečių senumo, lengvai nuvalys actas. Apipilkite kalkėtą vietą (čiaupą, dušo galvutę, kriauklę) ir palikite pusvalandžiui. Po to nuskalaukite šiltu vandeniu.

Actas atkildins bet kokius riebalus, tai ypač gera priemonė plytelėms valyti. Lygiomis dalimis sumaišykite druską ir actą – pašalinsite kavos ar arbatos dėmes nuo puodelių.

Soda išvalys nešvariausias orkaites

Orkaičių valikliai dažniausiai būna itin stipraus kvapo, nuo jų beria rankas, o kambarius tenka vėdinti kone visą dieną. Žinoma, jie puikiai išvalo orkaites, tačiau net nuvalo nuo durelių užrašus, tad kokią chemiją mes naudojame?

Orkaites puikiausiai galime išvalyti su paprasčiausia kepimui skirta soda. Padenkite orkaitės paviršių pusės centimetro sodos sluoksiu, apšlakstykite vandeniu ir trumpai palikite. Vėliau nuvalykite papraščiausia šluoste.

Patys pasigaminkite universalų valiklį

Tai padaryti nėra nei brangu, nei sudėtinga. 3 šaukštai sodos, 5 šaukštai acto, stiklinė vandens ir keli šaukštai skysto muilo (jis gaminamas ūkiško muilo gabalėlį užpylus verdančiu vandeniu). Į kokį nors purkštuvą suberkite sodą ir actą, leiskite nuslūgti cheminės reakcijos putoms. Po 5 minučių supilkite vandenį ir skystą muilą. Jeigu norite, kad dar ir kvepėtų, įspauskite į valiklį truputį citrinos sulčių.

Etaplius.lt ir alfa.lt informacija

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite