REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2019 m. Lapkričio 12 d. 08:33

Namo šildymo būdai ir jų tendencijos

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


106417

Lietuviškas klimatas nėra labai malonus, tad nieko keisto, kad žmonės ieško inovatyvių namų apšildymo sistemų, kurios dažnai veikia net 10-imt mėnesių metus. Tuo pačiu stengiamasi suderinti ir mažas šilumos gavimo eksploatacijas, norima, kad įranga nereikalautų daug priežiūros, veiktų sklandžiai. Ar tokia egzistuoja? Taip, tačiau aptarsime kelias galimybes. Galbūt Jums labiausiai tinkamas variantas yra ne tas, kuris daugelio vadinamas pačiu geriausiu.

Namų apšildymo alternatyvos

Patalpų apšildymo būdus galima skirstyti į kelis tipus:

  • Skystojo kuro katilai, kurie dažniausiai veikia dyzelino pagalba.

  • Kieto kuro katilai, kurie energiją gauna iš malkų, granulių ir t.t. Jiems taip pat priskiriami ir židiniai.

  • Dujiniai katilai. Patogi, tačiau gana brangi alternatyva. Juolab, gana didelė priklausomybė nuo valstybėje vykstančių pokyčių, nes dujų kaina kinta pirmiausiai.

  • Inovatyvus pasirinkimas - šilumos siurbliai. Juos galite įsigyti čia. Galimi kelių tipų siurbliai: oras-oras, oras-vanduo, vanduo-vanduo, žemė-vanduo. Tai - geoterminis patalpų apšildymo būdas, kuris ne tik ekologiškas, tačiau ir ekonomiškas.

  • Galiausiai, elektriniai radiatoriai.

Pasirinkimų daug? Nepamirškite, kad kiekvienas jų detaliau varijuoja modeliais, o jie - charakteristikomis: kaina, naudingumo koeficientas, priežiūra, galingumas, ekologijos niuansai ir t.t.

Sistemų vertinimo kriterijai

Kaip jau minėjome - kiekvienas asmuo pats žino savo galimybes ir renkasi tai, kas jam labiausiai tinka. Pavyzdžiui, kieto kuro katilai reikalauja mažesnių pradinių investicijų, tad tai puikus pasirinkimas taupantiems. Tiesa, vėliau sąnaudos yra didelės, tad čia gana dažnai daroma klaida. Priešingai - šilumos siurbliai reikalauja kiek didesnės pradinės investicijos, tačiau vėliau jų išlaikymas ir šilumos gavimas ypač ypač pigus, per mėnesį gali kainuoti vos kelis eurus. Papildomai šilumos siurbliai šildo vandenį, o funkcionalumas - vienas svarbiausių žmogaus poreikių. Juk norisi, kad namuose būtų kuo mažiau įrangos, tuo pačiu, kad ji veiktų sklandžiai ir nereikalautų žmogaus įsikišimo. Tad jeigu kieto kuro katilai reikalauja nuolatinio žmogaus įsikišimo, tai šilumos siurbliai, dujiniai katilai, elektriniai šildytuvai veikia be jokios papildomos pagalbos.

Vertindami skirtingus šilumos šaltinius atsižvelkite į šiuos kriterijus:

  • Įrengimo kaštai, kurie, kaip minėjome, gali labai varijuoti, tačiau jokiu būdu negali būti vienintelis kriterijus.

  • Eksploatacinės išlaidos dažniausiai derinamos kartu su įrengimo kaštais. Visgi, nepamirškite, kad apšildymo sistemos perkamos dešimtmečiams, tad visada geriau didesnė pradinė investicija ir vėliau mažesni jos išlaikymo kaštai.

  • Sistemos kompaktiškumas dažniausiai aktualus mažos kvadratūros namuose. Taip pat, karkasiniuose namuose, kuriuose nėra rūsio.

  • Nepamirškite atsižvelgti ir į komforto niuansus. Geriausia sistema yra ta, kuri beveik nereikalauja iš žmogaus pagalbos. Papildomai įvertinkite, ar ji ne tik pati veikia, tačiau ir pati geba apsisaugoti nuo nesklandumų. Dažniausiai tokios saugios yra inovatyvios įrangos, kurios atsiradus netikslumams pačios pasireguliuoja šilumos perdavimo intensyvumą.

  • Galiausiai, svarbios ir ateities perspektyvos. Vis daugiau dėmesio skiriama ekologiniams niuansui, tad šiais laikais paprasčiausiai neapsimoka pirkti mažą naudingumo koeficientą turinčių įrangų. Tikėtina, kad netolimoje ateityje jos gali būti papildomai apmokestintos.

Koks verdiktas? Neignoruokite inovacijų, kadangi anksčiau arba vėliau vistiek teks prie jų pereiti. Visada geriau - anksčiau.

Reklama: technobaltic.lt



REDAKCIJA REKOMENDUOJA