Angle down Atgal

Nafta pinga, investuotojai nerimauja dėl pasiūlos pertekliaus augimo

Naftos kainos penktadienį rytinėje prekyboje sumažėjo, nes investuotojai nerimauja, kad JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) sprendimas pasitraukti iš Paryžiaus klimato susitarimo gali išprovokuoti didesnį aktyvumą JAV gręžimo platformose ir taip padidinti pasiūlos perteklių pasaulinėje rinkoje, praneša „Reuters“.

Rytinėje prekyboje „Brent“ rūšies naftos ateities sandorių kaina nukrito 1,24 proc., iki 50,00 JAV dolerių už barelį.

JAV „West Texas Intermediate“ naftos ateities sandorių kaina penktadienį, palyginti su ketvirtadienio vakarine prekyba, sumažėjo 1,53 proc., iki 47,62 dolerio už barelį.

JAV prezidentas D. Trampas ketvirtadienį paskelbė apie šalies pasitraukimą iš Paryžiaus susitarimo dėl kovos su klimato pokyčiais. Investuotojai baiminasi, kad šis žingsnis gali paskatinti naftos iš JAV pasiūlos augimą ir tai savo ruožtu negali neatsiliepti žaliavos kainoms.

Praėjusią savaitę naftos gavyba JAV padidėjo iki 9,34 mln. barelių per parą, ir šis rodiklis viršija atitinkamą praėjusių metų rodiklį apie 500 tūkst. barelių per parą.

Naftos kainas per ankstesnę sesiją kiek palaikė daugiau nei prognozuota sumažėjusios JAV žaliavos atsargos.

Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narės ir kelios organizacijai nepriklausančios šalys praėjusią savaitę nusprendė pratęsti gavybos apribojimo programą devyniems mėnesiams - iki 2018 metų kovo mėnesio - ir išlaikyti gavybos mažinimo apimtis ties 1,8 mln. barelių per parą riba.

Tarp kitų veiksnių, ribojančių naftos kainų augimą, - didėjanti gavyba Nigerijoje ir Libijoje, nedalyvaujančiose pasauliniame naftos pakte.

Libija susigrąžino naftos gavybos lygį ties 827 tūkst. barelių per parą riba, pašalinusi technines problemas, dėl kurių buvo pristabdyta gavyba Šararos telkinyje, agentūrai „Reuters“ trečiadienį pranešė Libijos nacionalinės naftos korporacijos (NNK) vadovas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite