Angle down Atgal

Nacionalinį diktantą rašysime kovo 8-ąją

Į dvyliktą kartą organizuojamą Nacionalinio diktanto konkursą kviečiami visi neabejingi lietuvių kalbos mylėtojai Lietuvoje ir užsienyje.

VšĮ Pilietinės minties instituto ir prekybos paramos fondo „Dabar“ rengiamas Nacionalinio diktanto konkursas šiemet vyks kovo 8 dieną 11 val. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse.

Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai savo patalpose. Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Šiauliečiai, pageidaujantys dalyvauti Nacionalinio diktanto konkurse, registruojami tel. 500 519, el. p. laima.drazdauskiene@siauliai.lt arba Šiaulių miesto savivaldybės administracijos priimamajame prie 9 langelio. Išankstinė registracija būtina!

Registruojantis elektroniniu paštu pageidautina nurodyti vardą, pavardę, telefoną, specialybę, darbovietės ar mokymo įstaigos pavadinimą ir kelintą kartą dalyvaujama Nacionalinio diktanto konkurse.

Diktanto konkurso dalyviai į Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salę (Vasario 16-osios g. 62, I aukštas) kviečiami rinktis kovo 8 d. (penktadienį) nuo 10.30 val.

Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo ir raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio mokytojų komisija darbus tikrina iki 5–6 klaidos ir į finalą atrenkami tik geriausi darbai. Asmenys, patekę į diktanto finalą, apie tai informuojami asmeniškai.

Diktanto tekstas bus paskelbtas interneto svetainėse: www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Aušrinė Rinkevičienė,

Kultūros skyriaus vyr. specialistė (kalbos tvarkytoja)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite