Muzikos pašnekesiai prie kavos tęsiasi

Tauragė
Brigita Šliužaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Iš pradžių nedrąsiai, o savaitei įpusėjus – kaip į bičiulių ratą renkasi tie, kas jau įprato popietėmis prie Jurbarko kultūros centro mėgautis pašnekesiais apie muziką. Muzikos kava visą šią savaitę jurbarkiečius vaišina Konstantino Glinskio teatro aktoriai. Antradienį muzikinis paplepėjimas apie iš Jurbarko kilusius muzikus prasidėjo nuo teatralų suvaidintos spektaklio Keturakio „Amerika pirtyje“ ištraukos, sulaukusios daug smagių emocijų.

Mažai kas žino, kuo šiemet 120-ąją sukaktį švenčiantis pirmas lietuviškas spektaklis „Amerika pirtyje“ susijęs su iš Jurbarko kilusiais muzikais. Ogi tuo, kad šitą spektaklį Jurbarke 1905 m. organizavo Seredžiuje gimęs garsus kompozitorius, chorų organizatorius ir dirigentas, folkloristas, muzikos publicistas, pedagogas ir visuomenininkas Stasys Šimkus, tuo metu pats atlikdamas Vincuko vaidmenį. Būtent šiam muzikui ir jo gyvenimui bei kūrybai ir buvo skirta dar viena Muzikos kavos popietė.

Trečiadienį ir ketvirtadienį aktoriai vėl kvies pasišnekėti prie kavos puodelio apie kitus muzikus: brolius Sodeikas ir Vladą Baltrušaitį. Pokalbiai jau vyko apie Lietuvos šlagerių pradininką Antaną Šabaniauską, kompozitorių Juozapą Gudavičių, Vilniaus pučiamųjų orkestro įkūrėją ir vadovą Vitą Žilių.

Artėjant Baltijos kelio 30-mečiui prie Jurbarko kultūros centro visą šią savaitę galima ne tik mėgautis Muzikos kava ir klausytis Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro aktorių pašnekesių apie iš Jurbarko kilusius muzikus, bet ir apžiūrėti parodą „Jurbarko krašto gyventojai Baltijos kelyje: nuo Vilniaus iki Talino...“, kuriai nuotraukas sunešė, susiuntė patys jurbarkiečiai. Jei dar nematėte, būtinai užsukite.