Angle down Atgal

Muziejų lankymas vieną mėnesio sekmadienį ir Kaune bus nemokamas

Nuo šių metų pradžios kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visi norintys galės nemokamai aplankyti dalies muziejų, veikiančių Kaune, nuolatines ekspozicijas.

Pernai, primena ELTA, toks Kultūros ministerijos pristatytas modelis buvo taikomas moksleiviams. Šiemet daugiau galimybių pažinti meną, kultūrą, istoriją turi ir jų šeimų nariai, kaip ir visi kiti muziejų išsiilgę, o gal juose niekuomet dar nesilankę, kauniečiai bei miesto svečiai, skelbia miesto savivaldybės portalas kaunas.lt.

Nemokamo muziejų lankymo modelis bus taikomas ne visuose, bet tik nacionaliniuose ir respublikiniuose muziejuose, kurie yra pavaldūs Kultūros ministerijai.

Taigi, Kaune kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį savo ekspozicijas nemokamai atvers: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus bei jo padaliniai (A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, Velnių muziejus, Istorinė LR Prezidentūra, A. Ir P. Galaunių namai, L. Truikio Ir M. Rakauskaitės, taip pat, J. Zikaro memorialiniai muziejai).

Paskutinį mėnesio sekmadienį lankytojams nereikės pirkti bilietų norint patekti ir į Maironio lietuvių literatūros muziejų bei jo padalinius (Salomėjos Nėries , Juozo Grušo memorialinius muziejus, Vaikų literatūros muziejų, Juozo Tumo-Vaižganto memorialinį butą-muziejų, Balio ir Vandos Sruogų namus-muziejų). Tądien nemokamai duris atvers ir Lietuvos aviacijos muziejus, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Kauno IX forto muziejus, taip pat netoli Kauno esantis Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse, prisijungęs prie gražios iniciatyvos.

Patekus nemokamai į muziejų paskutinįjį mėnesio sekmadienį, mokėti teks tik už jo teikiamas paslaugas, pavyzdžiui, panorėjus užsisakyti ekskursiją su gidu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite