Mūsų pareiga yra užtikrinti kiekvieno gyventojo orią senatvę

Širvintos
Neringa Tuškevičienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Artėjant pagyvenusių žmonių dienai paprašėme senelius globojančių įstaigų vadovų papasakoti, kuo gyvena jų globojami seneliai, kokiais prisiminimais dalijais, ar yra dalykų, ko gailisi nenuveikę gyvenime. Pateikiame Paberžės socialinės globos namų direktorės Rasos Tamošiūnienės atsakymus į klausimus:

Paberžės socialinės globos namai yra įstaiga, kurios paskirtis užtikrinti ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą pagyvenusiems ir neįgaliems asmenims, kurie dėl amžiaus ar negalios negali patys savimi pasirūpinti. Globos namai yra pirmoji Vilniaus rajone veikianti stacionarios globos įstaiga, kuri savo veiklą pradėjo 2008 metų rugsėjį.

  Pagrindinis globos namų tikslas – padėti asmenims, kurie patys negali pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu ir nepajėgia tenkinti gyvybiškai svarbių fiziologinių ir socialinių poreikių, palaikyti fizinę, emocinę sveikatą, išlaikant orumą bei skatinant juos išlikti kiek galima ilgiau aktyviems.

   Šiuo metu globos namuose gyvena 39 senyvo amžiaus ir neįgalieji Vilniaus rajono gyventojai.

  Kasdieninis gyvenimas ir veikla gyventojams organizuojami lanksčiai, siekiant suderinti asmens pageidavimus, pomėgius ir Globos namų galimybes. Kiekvieno gyventojo poreikis konkrečioms paslaugoms gauti remiasi išsamiu ir visapusišku poreikio vertinimu bei individualaus socialinės globos plano sudarymu. Teikiamų paslaugų efektyvumas užtikrinamas periodiškai aptariant, peržiūrint ir tikslinant individualius socialinės globos planus. Globos namuose užtikrinamos ir ginamos gyventojų teisės. Užtikrinama, kad kiekvieno gyventojo nuomonė, problemos, nusiskundimai būtų išklausomi, išanalizuojami ir į juos reaguojama operatyviai.

   Globos namuose siekiama užtikrinti aplinką, pagrįstą abipusiu gyventojų ir Globos namų darbuotojų pasitikėjimu ir pagarba. Gyventojams padedama užmegzti ir palaikyti socialinius ryšius su šeimos nariais, artimaisiais, gaminančiais. Tuo rūpinasi socialinis darbuotojas, užimtumo specialistas. Atsižvelgiant į kiekvieno gyventojo savarankiškumo lygį ir galimybes, stiprinama motyvacija ir siūlomos priemonės, įgalinančios asmenį integruotis į visuomenės gyvenimą.

   Mano, kaip vadovo pareiga yra užtikrinti kiekvieno gyventojo orią senatvę. Labai myliu savo darbą, kaip mano mama sako, kad mano draugės  nuo mažens buvo mano močiutė ir jos draugės. Stengiuosi, kad Globos namai būtų moderni, nuolat tobulėjanti ir taikanti pažangiausius socialinės globos metodus, naujomis iniciatyvomis atvira socialinės globos įstaiga, telkianti kvalifikuotų darbuotojų komandą, nuolat tobulinant teikiamų paslaugų kokybę. Atsižvelgiant į gyventojų poreikius teikiame geriausią ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą bei priežiūrą.

    Užtikrinu, kad ilgalaikės ir trumpalaikės socialinės globos paslaugos senyvo amžiaus asmenims ir asmenims su sunkia negalia būtų   teikiamos žmogaus orumą nežeminančiomis sąlygomis, užtikrinu kokybišką socialinių ir asmens sveikatos priežiūros paslaugų kvalifikuotą teikimą. (nuotraukų su slaugytojomis?)

    Taip, mūsų globos namų gyventojai mielai bendrauja vieni su kitais. Buvo ir meilės istorijų, viena pora, kuri paprašė gyventi kartu, netgi nusipirko vestuvinius žiedus ir sutarė su kunigu dėl vestuvių datos. Tačiau suprantama, kad tokio amžiaus gyventojai yra šios žemės svečiai ir ne visada lemta jų norams  išsipildyti.

    Globos namų gyventojai mielai pasakoja apie savo gyvenimą, vaikus, anūkus, jaunystės draugus. Mielai lanko užimtumo valandėles, kai kurie  atranda save tokiuose veiklose, kaip spalvinant, mezgant, dainuojant ir t.t. sako, kad anksčiau tam neturėję laiko.  Mūsų globos namuose dažnai koncertuoja vaikų lopšelio-darželio vaikai iš Glitiškių, Anavilio, Šv. Kostkos ir Verdenės gimnazijos mokiniai.  Vykstame į ekskursijas, piligrimes keliones, aplankyti artimųjų kapų ir t.t. Gyventojai  yra labai laimingi matant vaikus, tik labai pasiilgsta savo artimųjų, kurie dėl laiko stokos ne visada juos aplanko, kada jie pageidauja.