Angle down Atgal

Mus vienija vienas simbolis – Lietuva

Vasario 16-oji – didelė ir laukta šventė. Lietuvos valstybės atkūrimo diena – ypatinga data kiekvieno lietuvio širdyje. Turbūt ne vienas su džiugesiu stebime, kaip žmonės kasmet laukia Vasario 16-osios, jai ruošiasi ir išradingai pažymi.

Trakų kultūros rūmų padalininiuose kaip ir visoje Lietuvoje vyko renginiai, skirti Lietuvos 102-ajam gimtadieniui paminėti.

Dusmenų kultūros namai drauge su Dusmenų kaimo bendruomene „Dusmena“ renginius pradėjo organizuoti vasario 15 dieną. Tądien vyko tradicinė žiemos sporto šventė. Susirinkusius su švente pasveikino Dusmenų kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė Rima Karsokienė, pristatė šiai progai parengtas dvi ekspozicijas „Nepriklausomybės akto signatarai“ ir „Dusmenų folkloro kolektyvo „Dusmena“ 2007– 2019 metų dalyvavimas įvairiuose renginiuose“.

Vėliau sporto šventės dalyviai rungėsi šeimų estafetėse, kuriose jėgas ir miklumą bandė vienas vaikas ir vienas suaugęs. Aktyviai dalyvavo Duchovskių, Žvibų, Krasimovų šeimos. Po estafečių ir strėliukių į taikinį mėtymo visi susikaupė prie šaškių lentų. Be pralaimėjimų sužaidė Žydrūnas Jermalavičius ir tapo šaškių rungties nugalėtoju. Stalo tenisą smagiai lošė jaunimas. Kaip ir pridera tokią dieną nesistengta pirmauti, svarbiausias tikslas – patriotiškumo ugdymas. Visi susirinkusieji buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir pakviesti į Arvydo Vilčinsko koncertą.

Dusmenų folkloro kolektyvas „Dusmena“ (vad. R. Karsokienė) šventinį koncertą pradėjo su dainininku Arvydu Vilčinsku V. Kudirkos „Tautinės giesmės“ giedojimu. Sveikinimo žodį susirinkusiems dusmeniškiams tarė kultūros namų administratorė.

Šventiškai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir bijūniečiai. Ši šventė, vaikų vadinama Lietuvos gimtadieniu, subūrė kartu iškilmingai švęsti kelias vaikų kartas. Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro liepų alėja suplazdėjo vaikų trispalvėmis širdelėmis.

Suaugusiems vyko knygos „Kalinio riba“ ir trumpametražio dokumentinio filmo pristatymas, į kurį susirinko nemaža dalis istorija besidominčių bijūniečių.

Trakų kultūros rūmai suorganizavo A. Vilčinsko šventinio koncerto turą. Atlikėjas koncertavo Dusmenyse, Bijūnuose, Senuosiuose Trakuose ir Grendavėje. Bijūnuose norintiesiems pasiklausyti A. Vilčinsko dainų netgi teko ieškoti papildomų kėdžių – salėje neliko tuščių vietų.

Tokios šventės ugdo visų mūsų supratingumą, kad reikia mylėti ir branginti savo Tėvynę, nes ją turime tik vieną ir ji yra didžiausia mūsų vertybė.

Trakų kultūros rūmų Bijūnų ir Dusmenų kultūrinių renginių organizatorės Milė Blaževičienė ir Rima Karsokienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite