Angle down Atgal

Mus nužudys ne Korona

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Karantinas dar nesibaigė, bet daug kas vėl atlaisvėjo. Apie nekasmetinę (turiu omenyje, ne kasmet vykstančią) situaciją mums geriausiai primena kaukės (daug kas vadina „antsnukiais״), kurias dar privalu dėvėti. Aš ir dėviu viešose vietose, pvz, parduotuvėje ar autobuse. Bet kartą užmiršau...Karantinas dar nesibaigė, bet daug kas vėl atlaisvėjo. Apie nekasmetinę (turiu omenyje, ne kasmet vykstančią) situaciją mums geriausiai primena kaukės (daug kas vadina „antsnukiais״), kurias dar privalu dėvėti. Aš ir dėviu viešose vietose, pvz, parduotuvėje ar autobuse. Bet kartą užmiršau...

Stoviu stotelėje, atvažiuoja autobusas, Ne piko metas, ne pilnas žmonių. Patenkinta - kokia graži diena lauke, o einant neprivalu dėvėti kaukės, galiu kvėpuoti gaiviu oru! - įlipu. Pasižymiu el. bilietėlį ir tuoj randu vietą atsisėsti.

- Tai gal, panele, užsidėkit kaukę?

- Oj, rimtai, visai užmiršau ,- staigiai išsitraukiu iš kišenės savo ryškiai raudoną kaukę.

- Taip ir užmiršai, nepasakok, - su paniekinančia intonacija taria man moteris.

- Juk matot, kišenėje turiu, kodėl turėčiau jos nesidėti, - neprivalau, bet vis tiek pasiaiškinu.

- Jėzau, Jėzau, - šalia manęs pasigirsta kita keleivė, kuri paniekinamai pasižiūri į prie manęs besikabinėjančią keleivę. - Ko jūs čia prikibot, moteris tikrai užmiršo užsidėti.

- Žinau aš tokius užmirštuolius - nerimsta. - Ką, jau negali paklusti taisyklėms, juk virusas aplinlk!

Toliau nuo manęs dar kita moteris tampa mano „gynėja״.

- Jūs nesinervinkit taip, kaukę turi, tik pamiršo įlipdama užsidėti. Juk taip karšta lauke, o autobuse tvanku.

Panašiai ir praėjo mūsų visų dialogas, o atsargioji moteris nutilo (ji ne tik kaukę užsidėjusi turėjo, bet ir mūvėjo gumines pirštines!). Ir kitoje stotelėje įlipo jauna mamytė, į žemagrindį autobusą įstumdama vežimėlį su vaiku (kūdikiu). Moteris buvo užsidėjusi kaukę. O paskui ją įlipo vidutinio amžiaus vyras (per jo kaukę nemačiau, kokio jis amžiaus, na, bet nei jaunuolis, nei senukas). Ir ką mes išgirdome...

Negirdėjau, ką šnekėjo, bet pamačiau, kad vyras atsistojęs priešais mamytę su vaiku, jai pradėjo nepatenkintas aiškinti, kodėl gi vaikas be kaukės. Taip - kelių metukų vaikas neužsidėjęs kaukės! Tyliai mamytė vyrui kažką atsakinėjo, nugirdau tik jos žodžius:

- Mano vaikas yra švarus.

Tikriausiai, vyras prisikabino, kad vaikas be kaukės, aplink jį bakterijos.

- Baikit, pone, čia nesąmones. Tokiems leliukams nereikia dėti kaukės, - įsikišo viena iš keleivių.

Nežinau, ar dėl to, kad jau atvažiavo, kur reikėjo, ar dėl prisikabinusio vyriškio, bet jauna mamytė jau kitoje stotelėje su vežimėliu išlipo iš autobuso.

- Ne ta Korona mus nužudys, bet viskas, kas čia dabar vyksta, - pasakė viena iš šalia sėdėjusių keleivių. - Jetus, kiek bereikalingo pykčio ir nepasitenkinimo.

Taip, taip, pripažįstu, neneigsiu, kad esu kalta, kad įlipdama neužsidėjau kaukės. Bet čia tik viena medalio pusė. Kitą, manau, matome puikiausiai...

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite