Angle down Atgal

Muitinės kriminalistai Mažeikiuose aptiko didelį kontrabandos sandėlį

Pilietiški asmenys šiomis dienomis praneša ne tik apie karantino pažeidimus – Lietuvos muitinės pareigūnai nuolat sulaukia žinių ir apie šešėlinės prekybos „taškus“.

Gavę tokią žinią, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai Mažeikiuose aptiko cigarečių kontrabandos sandėlį. Beveik milijono eurų vertės rūkalai buvo saugomi autoserviso patalpose, paslėpti akmens anglies maišuose.

Gavę pilietiško asmens pranešimą, MKT Klaipėdos skyriaus pareigūnai balandžio 5 d., apie 9 val. ryto, patikrino vienos Mažeikių įmonės, besiverčiančios automobilių remontu ir naudotų dalių prekyba, gamybines patalpas.

Paaiškėjo, kad ten saugota ir akmens anglių siunta. Tačiau maišuose buvo ne tik anglys – patikrinę detaliau, muitinės pareigūnai juose aptiko paslėptas nelegalių cigarečių dėžes. Nuo anglies dulkių cigarečių dėžės buvo papildomai izoliuotos juodo polietileno maišais.

Iš viso rasta 250 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ“, „Minsk“, „Minsk Capital QS“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 870 tūkst. eurų.

Autoserviso savininkas, Mažeikių gyventojas teisinosi viso labo priėmęs pasaugoti anglių maišus iš vieno Latvijos piliečio ir nesitikėjęs, kad ten slypi toks „siurprizas“.

MKT Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis priemonėmis. Tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Kviečiame visus, turinčius informacijos apie kontrabandą ir kitus pažeidimus, pranešti šiais būdais:

- nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 555 44 (veikia visą parą);

- elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt;

- paliekant pranešimą Lietuvos muitinės interneto svetainėje;

-arba Lietuvos muitinės ir MKT facebook paskyrose, asmeninėmis žinutėmis.

Beje – pilietiški asmenys, už vertingą informaciją apie galimus nusikaltimus – kontrabandos ar korupcijos atvejus – gali gauti ir piniginį atlygį. Priklausomai nuo informacijos vertės, pranešimui pasitvirtinus, tokiam pranešėjui gali būti atlyginama iki 14 tūkst. eurų, tad raginame pilietiškus asmenis būti aktyviais kovoje su šešėliu.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite