„Moterų ralis“ sieks naujo dalyvių rekordo

Vilnius
„Moterų raliui“ skirta spaudos konferencija. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Reporteris Ugnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

„Moterų ralio“ išvakarėse renginio organizatoriai pristatė šių metų ralio naujoves. Anot renginį organizuojančios VšĮ „Idėjų grupė“ direktorės Neringos Simson, šiemet tikimasi pasiekti naują dalyvių rekordą. Užsiregistravo daugiau kaip 1300 moterų, trečdalis jų ralyje dalyvaus pirmą kartą.

„Moterų ralį“ pradėjome organizuoti prieš ketverius metus, tuomet prie starto išsirikiavo 150 ekipažų. Šiemet ekipažų daugiau negu dvigubai - net 320. Panašu, kad susidomėjimas mūsų renginiu tik auga. Šiais metais vėl stabdėme registraciją anksčiau laiko, o norinčių dalyvauti ralyje merginų skambučiai netyla iki šiol. Nelieka nieko kito, kaip tik pažadėti auginti ralio pajėgumus“, - sakė N. Simson.

Anot renginio organizatorių, kasmet moterims paruošiama vis nauja trasa. Šiemet renginio dalyvių laukia nauja, vaizdinga 330 kilometrų ilgio kelio atkarpa. Dalyvės kelią įveiks vadovaudamosi kruopščiai paruošta kelio knyga. Iki pat ralio starto kelio knygos turinys lieka paslaptyje. Ši nežinomybė, pasak N. Simson, raliui suteikia daugiau azarto.

„Moterų ralis“ - tai pramoginis renginys, išlaikantis automobilių sporto - ralio - pradmenis. Tai ne tik puikus aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir savęs išbandymas. Moterų laukia vaizdinga renginio trasa su lankytinais objektais. Bus ir automobilio vairavimo rungčių, ir kitų smagių užduočių“, - pasakojo vienas iš ralio organizatorių Maris Simsonas.

Šių metų „Moterų ralis“ ypatingas, nes moterys švęs Lietuvos valstybės šimtmetį, važiuos su šūkiu „Išsilaisvink“. Ta proga organizatoriai kvietė dalyves aprangoje panaudoti tautiškumo elementus. Šiemet pirmą kartą į vertinimo komisiją yra pakviestas profesionalus dizaineris, mados namų „Madam pareis vėliau“ įkūrėjas Liutauras Salasevičius. Jis rinks stilingiausią ralio komandą.

„Prisipažįstu, kad ralio dalyvių aprangą vertinsiu pirmą kartą, tad man tai bus savotiškas iššūkis. Vertinimo balą sudarys keli kriterijai: komandos pavadinimas, idėja ir jos išpildymas, aprangos dermė prie bendro stiliaus ir automobilio papuošimas. Man bus labai įdomu pasižiūrėti, kaip ekipažai išpildė savo užduotį“, - kalbėjo L. Salasevičius.

Kita naujovė - įkurtas „Moterų ralio“ klubas. Vienas iš klubo tikslų - vairavimo kultūros bei saugumo kelyje didinimas. „Moterų ralio“ dalyvės įsipareigos saugiai elgtis kelyje ne tik renginio metu, bet ir kiekvieną dieną dalyvaudamos eisme. Įsipareigojimą moterys patvirtins pasirašydamos po saugumo manifestu, kurį sudaro dešimt auksinių taisyklių, paskelbtų Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) „Action for Road Safety“ programoje.

„Saugumo akciją organizuojame kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba. Kiekviena „Moterų ralio“ dalyvė rytoj gaus licenciją. Ir tai dar viena „Moterų ralio“ naujiena. Dalyvės licencija primins moterims ir merginoms apie jų įsipareigojimą būti saugumo ambasadorėmis keliuose“, - sakė M. Simsonas.

„Moterų ralis“ kasmet ieško vis naujų Vilniaus miesto erdvių užduotims atlikti. Viena tokių - baldų namų „Skraja“ kompleksas. Šiemet čia vyks slalomo rungtis. Viena iš užduočių vyks ir „Mazda“ automobilių salone. Įvairių rungčių moterims paruošė ir kiti renginio partneriai.

„Renginio užduotys sugalvotos taip, kad moterys važiuotų saugiai, neviršytų greičio, laikytųsi kelių eismo taisyklių, įgytų vairavimo keliuose patirties. Siekiame, kad ralyje dalyvautų ir ką tik teisę vairuoti įgijusios moterys. Joms turime specialią pradedančiojo vairuotojo įskaitą. Iš viso ralyje yra devynios įskaitos, tarp kurių - pirmą kartą dalyvaujančių renginyje, istorinių automobilių, dviejų narių ekipažų, daugiau negu dviejų narių ekipažų ir kitos įskaitos“, - vardijo M. Simsonas.

Be šių įskaitų nugalėtojų, organizatoriai šeštadienį dar apdovanos „Stilingiausią komandą“, „Azartiškiausią komandą“, „Geriausios nuotaikos automobilį“, „Saugiausią ekipažą“.

„Moterų ralio“ startas - šeštadienį 10 val. šalia prekybos bei pramogų centro „Akropolis“, o finišas - prie Vilniaus Rotušės. Paskutiniai ekipažai finišuos apie 21 val.

„Moterų ralio“ saugaus elgesio kelyje deklaracija - 10 auksinių saugaus elgesio kelyje taisyklių:

1. Visada segiu saugos diržą: ir vairuodama, ir būdama keleive,

2. Gerbiu Kelių eismo taisykles - jos sukurtos apsaugoti mus,

3. Rūpindamasi savo ir kitų saugumu, visada važiuoju tik saugiu greičiu,

4. Reguliariai tikrinu automobilio padangų būklę, oro slėgį, nepamirštu atsarginės padangos,

5. Niekada nevairuoju apsvaigusi nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų,

6. Vaikus (žemesnius kaip 135 cm) prisegu jiems pritaikytomis prisegimo sistemomis, t. y. naudoju specialią saugos sėdynę,

7. Vairuodama nesinaudoju mobiliojo ryšio priemonėmis,

8. Jei esu pavargusi ar jaučiuosi mieguistai, visuomet sustoju pailsėti,

9. Vairuodama dviratę transporto priemonę, visada užsidedu ir užsisegu saugos šalmą,

10. Kelyje stengiuosi būti mandagi ir atidi kitiems eismo dalyviams.

„Moterų ralis“ Lietuvoje organizuojamas nuo 2015 metų. Tai analogo Lietuvoje neturintis masiškiausias renginys „ant ratų“, skirtas tik moterims. Vos gimęs „Moterų ralis“ sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus ir tapo vienu laukiamiausių aktyvių moterų laisvalaikio renginiu.

Vienas „Moterų ralio“ tikslų - vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas. Ralio varžybos vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai ir tiesiog gerai praleisti laiką. Kelių šimtų kilometrų trasoje ralio dalyvių laukia ypatingas kraštovaizdis, daugybė lankytinų objektų, įdomūs keliai, linksmos ir sportiškos užduotys. Dalyvaudamos varžybose moterys įgauna daugiau vairavimo, orientavimosi kelyje patirties.

2017 metais užfiksuotas Lietuvos rekordas - „Masiškiausias moterų sporto automobiliais renginys“ (273 ekipažai, kuriuos sudarė 1 064 moterys).

ELTA