REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Liepos 14 d. 15:04

Moters ir vaiko klinikai – priekaištai dėl šaltų palatų

Šiauliai

Problema. Specialistai pripažįsta, kad Moters ir vaiko klinikoje veikianti vėdinimo sistema nėra ideali. Ji suprojektuota prieš 12 metų, tad nėra moderni, tačiau poreikiai tenkinami normaliai.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


44987

Už palatą Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje šiaulietė Tatjana sumokėjo kaip už viešbučio kambarį. Rezultatas – savaites besitęsianti liga ir antibiotikai. Tatjana mano, kad dėl visko kalta klinikoje buvusi ventiliacinė anga, įrengta tiesiai virš jos lovos. Ligoninės atstovai skundą vadina nepagrįstu.

Palatoje šalo nosis

Birželio viduryje gimdžiusi Tatjana sako, kad vaikelio gimimu norėjo džiaugtis su artimiausiais žmonėmis, todėl sumokėjo 25 Eur už šeimyninę palatą. „Iš pradžių nesupratau, kas su ta palata negerai – man nosis šalo. Paskui pamačiau, kad ten yra įrengta ventiliacinė anga – tiesiai virš lovos, virš mano galvos. Ji buvo uždengta grotelėmis ir iš jos pūtė šaltas oras“, – pasakoja Tatjana.

Dėl šalčio gimdyvė pasiskundė seselėms. Šios iškvietė meistrą, tačiau jis niekuo nepadėjo – pasiteisino neturintis reikiamų įrankių. Tatjana svarsto, kad greičiausiai būtų užtekę angą užkimšti storesniu audiniu ar kita medžiaga, kuri bent šiek tiek sulaikytų šaltą orą.

Maža to, meistras šalčio palatoje nejautė. „Kai užeini trumpam, atrodo, kad visai nieko, nešalta. Bet kai reikia visą dieną išbūti palatoje, tikrai jauti“, – tikina Tatjana.

Vaiką slėpė po antklode

Kalbėdamasi su kitomis gimdyvėmis ir seselėmis, Tatjana sako sužinojusi, kad šaltį kenčia ne tik ji. „Vienoje pusėje yra palatos, kuriose pučia šaltas vėjas, o kitoje pusėje nėra kuo kvėpuoti. Seselės pasakojo, kad kartą, atėjusios į palatą, rado verkiančią moterį. Klausia, kas jai yra – gal vaikeliui kažkas nutiko? O ta moteris sako, kad baigia su vaikeliu sušalti“, – sako Tatjana.

Anot moters, šalęs ir jos mažylis – naujagimiui prasidėjusi sloga. Nuo šalčio vaikutį Tatjana slėpė po antklode. Ji pati po trijų palatoje praleistų dienų grįžo į namus ir... susirgo.

„Po gimdymo organizmas buvo silpnas, dar tas šaltis – pakilo temperatūra. Dabar – pirmos dienos, kai jos nebeturiu. Iki tol buvo labai aukšta. Teko kreiptis į gydytojus, gerti antibiotikų. Net buvau pradėjusi dusti – liga iki bronchų nuėjo“, – skundžiasi Tatjana.

Moteriai pikta, kad, sumokėjusi pinigų, nepasidžiaugė nei komfortu, nei ramybe. Bet labiausiai ji nenori, jog tokias sąlygas tektų kęsti kitoms gimdyvėms.

„Vėdinimo sistema nėra ideali“

Respublikinės Šiaulių ligoninės infrastruktūros direktoriaus pavaduotojas Moters ir vaiko klinikoje Jonas Grosas teigia, kad panašaus pobūdžio skundų jau yra pasitaikę: „Tai normalu, nes klinikoje veikianti vėdinimo sistema nėra ideali. Ji suprojektuota prieš 12 metų, tad nėra moderni, tačiau poreikiai tenkinami normaliai. Skundai dažniausiai būna nepagrįsti.“

Nepagrįstu J. Grosas vadina ir Tatjanos skundą. „Pagal šį skundą buvo atliktas tyrimas. Nustatyta, kad tą dieną, kai moteris su kūdikiu gulėjo ligoninėje, palatos temperatūra buvo +24 laipsniai. Tiekiamo oro temperatūra – +22 laipsniai. Mūsų manymu, tai nėra šaltas oras. Lauko temperatūra buvo +26 laipsniai. Lauke esant aukštesnei temperatūrai ir vėsinant palatas iki numatytų temperatūros režimų, turi būti tiekiamas šaltesnis oras. Bet oro srautas nebūna žemesnės temperatūros nei 20 laipsnių“, – aiškina jis.

Tiesa, pavaduotojas pripažįsta, kad temperatūra Akušerijos skyriaus palatose skiriasi. „Taip yra ir dėl to, kad Akušerijos skyriaus palatos, esančios saulėtoje pastato pusėje, gauna daugiau saulės šilumos nei esančios priešingoje pusėje. Tačiau atskirai reguliuoti oro temperatūros, tiekiamos į kiekvieną palatą, neturime techninių galimybių, nes oras tiekiamas bendru ortakiu visam skyriui“, – sako J. Grosas.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA