Angle down Atgal

Moteris galvojo, kad peršalo, tačiau jos gerklėje gyveno kirminas

Jauna moteris lankėsi pas gydytojus ir skundėsi dilgčiojančia gerkle, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai nebuvo peršalimas. Kaltininkas buvo ne peršalimas, o gyvas kirminas, kuris įsirėžė į vieną iš moters tonzilių.

25-erių metų moteris apsilankė Tokijo Šv. Luko tarptautinėje ligoninėje ir skundėsi skausmu bei dirginimu gerklės gale. Jos kraujo testai buvo normalūs, o ji pati taip pat atrodė gerai, tačiau atidžiau ištyrus paaiškėjo, kad kairėje tonzilėje yra maža juoda masė.

Po trumpo pinceto ištraukimo kirminas buvo suvyniotas į indą priešais moterį. Remiantis tyrimu, kurį paskelbė žurnalas „American Tropical Medicine and Hygiene“ kirminas dar gyvas, 38 mm ilgio ir 1 mm pločio. Kirminas buvo nustatytas kaip nematodas, apvalusis kirminas – vienas iš kelių parazitų, galinčių užkrėsti žmones, valgančius žalią žuvį ar mėsą. Paaiškėjo, kad moteris prieš penkias dienas valgė sašimį. Ištraukus kirminą moters savijauta iškart pagerėjo.

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

Žurnalas pažymėjo, kad kirminas jau buvo ketvirtos stadijos lerva ir kad infekciją sukėlė moters lėkštėje esanti jaunesnė kirmino versija. Žurnalo autoriai pastebėjo, kad nors burnos ir ryklės infekcija yra reta – skirtingai nuo kirminų, kurie prisitvirtina prie stemplės, skrandžio ar žarnos – praneštų atvejų skaičius pastebimai išaugo visame pasaulyje dėl didėjančio suši ir sašimi populiarumo.

Užšaldyta žuvis paprastai turėtų užmušti bet kokius parazitus, tačiau skirtingos šalys turi skirtingas gaires. Panašias infekcijas gali sukelti ir žalios arba per mažai paruoštos mėsos vartojimas.

Parengta pagal metro.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite