Angle down Atgal

Moteris apako dėl aplaidžių gydytojų kaltės

Dėl atidėtos akių operacijos regėjimo netekusi britė iš ligoninės prisiteisė didesnę nei 3 milijonai svarų sterlingų kompensaciją.

Konstatuota, kad medikai nesiėmė tinkamų priemonių ir uždelsė gydymą, todėl maždaug 30 metų moteris dėl sutrikimų apako.

Ji pirmą kartą į bendrosios praktikos gydytoją kreipėsi dar 2016-ųjų vasarą, kai pajuto regėjimo sutrikimus. Moteriai diagnozuota lėtinė akių liga – glaukoma, ji nukreipta pas Southamptono ligoninės oftalmologus.

Tačiau medikai jai išrašė akių lašų ir nurodė laukti eilėje į priėmimą pas vyresnįjį specialistą.

Moteris buvo priversta laukti net 18 mėnesių, o kai 2018-ųjų vasarį ją galiausiai apžiūrėjo tinkamos kvalifikacijos gydytojas, buvo jau vėlu – pacientė prarado regėjimą be galimybės jį sugrąžinti.

Šio atvejo tyrimo metu nustatyta, kad pacientė nebūtų apakusi, jeigu tinkamo lygio pagalbos būtų sulaukusi bent iki 2016-ųjų pabaigos

Dėl tokio aplaidumo Southamptono ligoninė moteriai privalės išmokėti 3,2 mln. svarų sterlingų kompensaciją už neatitaisomas ir gyvenimą iš esmės pakeitusias aplaidaus darbo pasekmes.

Jauna moteris, 3 vaikų mama (trečias vaikas gimė tuo metu, kai ji jau buvo apakusi), anot ją ginančių teisininkų, yra „sugniuždyta“, o kompensacijos dydis nurodo ne patirtą žalą, bet pinigais išreikštą pagalbą, kurios dėl aklumo jai reikės visą likusį gyvenimą.

Nacionalinė svaikatos tarnyba (NHS) apgailestauja dėl šio atvejo ir tikina, kad problemą lėmė didžiulis oftalmologų trūkumas.

„Tai milžiniška nacionalinio lygio problema“, – sakoma NHS pranešime.

Anglija.today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite