Angle down Atgal

Molėtuose lankėsi Žemės ūko ministras Kęstutis Navickas

Penktadienį (2021-09-17) Molėtų rajono savivaldybėje lankėsi  LR žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Susitikime dalyvavo rajono meras Saulius Jauneika, Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys, Statybos ir žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramutė Vasaravičienė ir rajono ūkininkai.

Pirmiausia ministras K. Navickas užsuko į Ričardo Kvekšo mėsinių galvijų ūkį ir Sigitos Jucevičiūtės pieno ūkį Balninkų seniūnijoje. Po to susitikime su rajono ūkininkais ministras atsakė į jiems rūpimą klausimą apie blogą melioracijos įrenginių būklę, išsakė savo nuomonę apie galimybę kurti melioracijos fondą, kuris galėtų pagelbėti atliekant kapitalinį melioracijos įrenginių remontą.

Kita ūkininkus neraminanti problema - žalą ūkininkų pasėliams darantys laukiniai paukščiai. Ūkininkai domėjosi, ar nesirengiama keisti gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams apskaičiavimo tvarką. Pasak ministro, Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų specialistai planuoja įvertinti laukinių gyvūnų daromos žalos atlyginimo galimybes, o Žemės ūkio ministerija šiuo metu teikia įstatymą, tačiau akcentavo, kad lėšos bus numatytos tik tiems, kurie taikys ir visas galimas prevencines priemones.

Susitikime ministras kalbėjo ir apie regioninio logistikos centro kūrimo galimybes. Kuriame pagal vartotojų užsakymus būtų sudaromi regiono ūkininkų produkcijos krepšeliai, o užsakovai būtų ikimokyklinio ugdymo ir kitos švietimo įstaigos, ligoninė. Ūkininkams būtų paprasčiau dalyvauti viešuosiuose pirkimuose,  o vartotojams - tiekiama šviežia vietos gamintojų produkcija. „Žemės ūkio ministerija, skatindama tokių logistikos centrų įkūrimą, iškėlė du pagrindinius tikslus. Vienas jų - bendradarbiavimo ir kooperacijos skatinimas. Kitas – kad vietoje užauginti produktai būtų tiekiami to rajono ar regiono vartotojams,  ypač  švietimo įstaigoms, ligoninėms", – sakė ministras K. Navickas.

Ministras taip pat aktyviai dalyvavo diskusijose apie žemės ūkio aktualijas, ūkininkų laukiančius išbandymus, kylančius dėl žaliojo kurso bei racionalaus ministerijos siekio - kuo daugiau mišrių ūkių. Ir nekart kvietė ūkininkus vienu ar kitu svarbiu klausimu ne tik išsakyti savo nuomonę, bet ir teikti ministerijai konkrečius pasiūlymus - ministerija atvira ir visada laukia jų. Akivaizdu, jog iššūkių netrūksta, todėl „gyvas" dialogas visada reikalingas ir net būtinas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite