Molėtuose – išskirtinės galimybės investuotojams

Utena
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vaizdingame Molėtų krašte tęsiasi iniciatyvos įdarbinti vaizdingas ir patogias rajono vietoves, pramonines miesto erdves. Dar praeitais metais Molėtų rajono savivaldybė paskelbė apie palankias sąlygas sudaromas investuotojams. Vienos jų – nekilnojamojo turto lengvatos ir suformuoti žemės sklypai su verslui kurti visiškai parengta infrastruktūra. Nepraėjus nė metams, jau rengiami šių žemės sklypų ilgalaikės nuomos aukcionai ir laukiama sėkmingų rezultatų.

Pasiūlymai verslui – žemės sklypai

Siekdami kurti palankią infrastruktūrą verslui ir paskatinti investuotojų pritraukimą, verslų kūrimąsi, naujų darbo vietų steigimą, Molėtų rajono savivaldybė ėmėsi gaivinti nekilnojamojo turto rinką ir naujų šeimininkų ieškoti apleistoms teritorijoms tiek vaizdingose ir patogiose rajono vietose, tiek pramoninėse miesto erdvėse. Verslo atstovų dėmesį turėtų atkreipti ir Molėtų rajone fiksuojamas vienas mažiausių Lietuvoje turto mokestis – 0,5 proc. ir žemės nuomos mokesčio tarifas – 0,1–3 proc.

Negana to, šiuo metu Valstybinės žemės fonde paskelbti 2021 m. liepos 14 d. planuojami Melioratorių g. 18C ir 20, Molėtų mieste, žemės sklypų aukcionai. Pastarieji sklypai, patenkantys į verslo „koridoriaus“ erdvę, investuotojams bus paruošti išnuomoti su visa infrastruktūra, reikalinga verslui kurti. S. Jauneikos teigimu, toks dėmesys Molėtų rajone investuojantiesiems atskleidžia savivaldybės siekį plėtoti atsakingo verslo ir abipusiu bendradarbiavimu grįstą investicinę kultūrą. Mieste ir rajone netrūksta erdvių, kur būtų galima investuoti į aukštosiomis technologijos paremtą, gamtai draugišką gamybą. Nemažesnis dėmesys, tikimasi, būtų skiriamas specialistų ugdymui ir darbo vietų kūrimui.

Savivaldybės ir verslo įsipareigojimai

Puikus pavyzdys – naujausiame aukcione planuojami išnuomoti žemės sklypai, patenkantys į Molėtų miesto verslo „koridoriaus“ teritoriją, o gerą susisiekimą užtikrina pro šalį einantis 4 kategorijos valstybinės reikšmės kelias Vilnius-Utena. Savivaldybė įsipareigoja parengti infrastruktūrą – sklypus prijungti prie centralizuoto vandentiekio, buitinių nuotekų, elektros tiekimo tinklų, padaryti paviršinio vandens nuvedimą, įrengti privažiavimus. Tikimasi pritraukti 2 naujus investuotojus.

Savo ruožtu nuomininkais tapę verslai įsipareigotų vystyti neigiamo poveikio aplinkai nedarančią ūkinę – komercinę veiklą, per 12 mėnesių nuo valstybinės žemės sklypo nuomos sutarties pasirašymo dienos gauti statybą leidžiančius dokumentus ir ne vėliau kaip per 2 metus nuo jų gavimo užbaigti pastatų ir statinių statybos darbus. Pagal sutartinius įsipareigojimus abiejuose sklypuose įsikūrę verslai turės sukurti ne mažiau 15 darbo vietų, o privačios investicijos abiejuose sklypuose iš viso turėtų siekti ne mažiau kaip 1 000 000 Eur (po 300 000 ir 700 000 tūkstančius eurų atskiruose sklypuose).

Žingsniai inovacijų ir tvarumo link

Molėtų rajono savivaldybė siekia vystyti dialogą su Molėtų krašto viziją – tausojančio aplinką ir sąžiningo verslo idėją palaikančiais investuotojais. Dar šių metų pradžioje apie investicijas Molėtų krašte paskelbė didžiausiu darbdaviu Lietuvoje pripažinta „Teltonika“ įmonių grupė, čia kursianti Technologijų centrą, kurio statybos projektas jau pristatytas svarstyti rajono savivaldybėje. Taip pat – UAB „Merkadus“ bei „Biotecus“, kuriantys fitokomponentų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) Technologijų centras. Žaliosios energetikos viziją čia įgyvendina privatus sektorius, įrengiamos saulės jėgainės, baigtas montuoti saulės parkas.

Rytų Aukštaitijoje Molėtų kraštovaizdis išsiskiria ežerų skaičiumi, tačiau savivaldybės atstovai pastebi, kad ne mažiau svarbu ir susisiekimas su kitais rajonais ar kaimyninėmis šalimis. Pasak Molėtų rajono savivaldybės mero patarėjo verslui Pauliaus Valentinavičiaus, vadinamojo Molėtų plento, magistralinio kelio Vilnius-Utena, teritorija – puikiai tinkanti logistikos centrų kūrimuisi: „Kelio Vilnius-Terehovas (Latvijos su Rusija pasienio punktas) atkarpoje neturime nė vieno modernaus logistikos centro. Įvertinus „Molėtų plento“ perspektyvius remonto planus, čia galėtų sėkmingai išaugti ir logistikos centras.“

Pastebima, jog susidomėjimas Molėtais nuosekliai auga, daugeliui investuotojų pripažįstant plėtros perspektyvas regionuose. Vertindamas Molėtų išskirtinumus, savivaldybės atstovas pastebi ir galimybėms atvirą pramogų bei sveikatingumo sektorių, kurio atgimimo tikimasi Molėtams suteikus kurortinės teritorijos statusą: „Išskirčiau patį Molėtų miestą, kadangi turime puikius dviračių takus aplink ežerus, turime maudymosi vietas, parkus, sporto kompleksą. Tikslinga apgyvendinimo ir sveikatinimo paslaugų plėtra, o tam yra keletas puikių objektų, kuriuos neilgai trukus taip pat planuojame pardavinėti aukciono būdu.“