Angle down Atgal

Molėtuose bus atidengtas paminklas kovotojams už Lietuvos laisvę

Birželio 14-ąją, minint Gedulo ir Vilties dieną, Molėtuose, 11.50 val. bus atidengtas paminklas kovotojams už Lietuvos laisvę.

Paminklas – skulptoriaus Donato Dovidavičiaus skulptūra „Atsiveriantis branduolys“ - pastatytas miesto centre, rekonstruotoje savivaldybės aikštėje.

Ši skulptūra, renkant paminklo projektą, surinko daugiausiai komisijos balų ir palankių gyventojų atsiliepimų. Pastatyti trys masyvūs granito elementai (kevalas), supantys branduolį, iš kurio paviršiaus nuosaikiai veržiasi vanduo, toliau nuvingiuodamas stilizuotu upeliu.

Skulptūros idėja - Molėtų miesto atsiveriantis branduolys, gyvybės ir tvirtumo simbolis, įprasminantis visų kovotojų už Lietuvos, tuo pat metu ir Molėtų krašto, laisvę atminimą. Norima, kad jis bylotų apie mūsų istoriją, stiprintų mūsų savimonę, liudytų atkurtą istorinę tiesą, valstybingumą, priverstų pamiršti ideologiją ir politizavimą bei užpildytų esamą spragą - įvertinti žmonių heroizmą, žinia, didžiausias heroizmas reiškėsi ten, kur žmonės paprasčiausiai stengėsi išlikti žmonėmis.

@ Molėtų rajono savivaldybė
@ Molėtų rajono savivaldybė

Autorius teigia, kad norėjosi sukurti objektą, traukiantį žmones prie savęs, kad tai būtų interaktyvi skulptūra ir žiūrovas galėtų mėgautis kontaktu su kūriniu, galėtų įeiti į vidų iš skirtingų pusių, susitikti kitą, atrasti objekto vidų, liesti, patirti netikėtumo momentą... Skulptūra asociatyvi, leidžia suvokėjui įvairiai interpretuoti atsivėrimo situaciją, gražiai dera aikštės aplinkoje ir puošia miestą.

Minint Gedulo ir vilties dieną, visuotine tylos minute bus pagerbtos trėmimų aukos ir žuvusieji už Lietuvos laisvę, aidės atminties salvė, bus surengta teatralizuota kompozicija „Gėlės Lietuvos gynėjams“.

13.00 val. Molėtų viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks Renatos Šerelytės knygos „Pro rūdijančią naktį“ pristatymas.

18.00 val. Molėtų Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje - Šv. Mišios.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite