Angle down Atgal

Molėtų viešojoje bibliotekoje – architektūros laboratorija

Architektūros kokybės vystymo asociacija kartu su Molėtų viešąja biblioteka, finansuojant Lietuvos kultūros tarybai, inicijuoja projektą „Architektūros laboratorija „Meninės bibliotekos transformacijos“, kurios tikslas  –  pirmą kartą Lietuvoje  –  su eksperimentinių architektūrinių instaliacijų pagalba kurti naujas patirtis bibliotekos erdvėje.

Biblioteka – ypač savivaldybių bibliotekos – yra kultūros židinys, kuriame prieinamas sukauptų žinių archyvas, o kartu ji veikia kaip bendruomenės erdvė. Čia turėtų būti derinamos tradicinės individualaus darbo zonos su vis labiau bendradarbiavimą, bendravimą skatinančiomis erdvėmis, skelbia Asociacija. 

Architektūros laboratorijos „Meninės bibliotekos transformacijos“  (ARCHLAB) idėja – nagrinėti esamas bibliotekos naudotojų erdvines patirtis ir kurti jas transformuojančias, naujus patyrimo būdus pasiūlančias ir kartu naudotojų poreikius išpildančias architektūrines instaliacijas. Projektu siekiama jo dalyviams kartu su bibliotekos lankytojais sukurti galimybę plėtoti vaizduotę ir kūrybingumąper aplinką pakeisti leidžiančių ir naujas sensorines patirtis suteikiančių erdvių kūrimą ir naudojimą. Šia patirtimi bus pasidalinta ir su kitų bibliotekų atstovais.

ARCHLAB kuruos architektas, VDA Interjero dizaino katedros doc., katedros vedėjas Rokas Kilčiauskas ir miesto sociologė, soc. m. dr. Dalia Čiupailaitė-Višnevska.

Jau buvo atliktas tyrimas šia tema – D. Čiupailaitė-Višnevska išnagrinėjo esamos Molėtų viešosios bibliotekos patirtis. Kruopščios analizės pagrindu formuojamos užduotys ARCHLAB dalyviams. Greitai – spalio 8-10 d. – keturios kūrėjų grupės rinksis Molėtų bibliotekoje, kur startuoja kūrybinė ARCHLAB dalis.

Norintieji pasidalinti savo įžvalgomis, poreikiais yra laukiami spalio 8 d. popietę, 14.00 val., Molėtų viešojoje bibliotekoje (Inturkės g. 4, Molėtai). Sukurti darbai bus pristatomi spalio 10 d. 14.30 val.

Gyventojai susitikimų metu kviečiami pasirūpinti apsaugos priemonėmis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite