Angle down Atgal

Molėtų viešbutyje girtavusiems ir niokojusiems turtą asmenims pareikšti įtarimai, surašyti protokolai

Šių metų kovo 30 d. Utenos aps. VPK paviešino informaciją apie asmenis, esančius saviizoliacijoje savivaldybių patalpose viešbutyje „Gerugnė“, Molėtuose. Asmenys ne tik nesilaikė paskirtos saviizoliacijos reikalavimų, girtavo bei niokojo turtą patalpose.

Balandžio 8 d., pasibaigus dviejų asmenų priverstinio karantinavimo laikotarpiui, savivaldybių paskirtose patalpose viešbutyje „Gerugnė“, vienam iš asmenų Molėtų r. PK policijos pareigūnai pareiškė įtarimus dėl nusikalstamos veikos pagal LR BK 187 str. 3 d. (tyčinis turto sunaikinimas ar sugadinimas). Kitas asmuo apklaustas kaip liudytojas šiame ikiteisminiame tyrime.

Taip pat abiems asmenims surašyti administracinių nusižengimų protokolai pagal LR ANK 481 str. (nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas).

Asmeniui kuris pažeidė priverstinės saviizoliacijas reikalavimus surašytas administracinių nusižengimų protokolas pagal LR ANK 45 str. 1 d.

Asmenys nesulaikyti.

Anksčiau Utenos apsk. VPK buvo pranešę, kad saviizoliacijoje patalpinti asmenys girtauja ir niokoja patalpas.

Utenos aps. VPK informavo, kad iš užsienio grįžę asmenys priverstinai karantinuojami savivaldybių paskirtose patalpose ne tik nesilaiko paskirtos saviizoliacijos reikalavimų, tačiau girtuokliauja, triukšmauja ir niokoja turtą patalpose.

Kovo 27 d. (penktadienį) Molėtų r. PK pareigūnai gavo pranešimą iš viešbučio savininkės, kad asmenys patalpinti priverstinei saviizoliacijai viešbutyje „Gerugnė“ Molėtuose, nederamai elgiasi kambario balkone: galimai vartoja alkoholį, triukšmauja. Molėtų r. PK Reagavimo skyriaus policijos pareigūnai nuvykę į minėtą vietą, viešosios tvarkos pažeidimo tuo metu nenustatė.
Tačiau kovo 28 d. (šeštadienį) apie 10 val. vėl buvo gautas pranešimas, jog pastebėta, kad iš viešbučio „Gerugnė“ išėjo asmuo, kuriam yra paskirta priverstinė saviizoliacija savivaldybės numatytose patalpose.

Į įvykio vietą nuvykę Molėtų r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnai sutiko asmenį stovintį šalia viešbučio. Vaikinas neneigė, kad pažeidė saviizoliacijos reikalavimus ir paaiškino, kad buvo parduotuvėje nusipirkti alkoholinių gėrimų. Policijos pareigūnai vaikinui paaiškino priverstinės saviizoliacijas reikalavimus, kad jam yra draudžiama pasišalinti iš viešbučio patalpų. Vaikinas prisipažino, kad tai žinojo, tačiau piktybiškai pasišalino iš paskirtos saviizoliacijos vietos. Dėl šio įvykio pareigūnų surinkta medžiaga bus perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui dėl LR Administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 45 straipsnio pažeidimo.

Įvykiai „Gerugnės“ viešbutyje tęsėsi ir kovo 29 d. (sekmadienį) vėl buvo gautas pranešimas iš viešbučio „Gerugnė“ savininkės. Savininkė įtarė, kad galimai suniokotas turtas kambaryje, kuriame gyvena saviizoliaciją pažeidęs jaunuolis ir kitas asmuo.

Kambaryje buvo girdėti triukšmas ir jame galimai buvo girtuokliaujama. Nuvykę pareigūnai ir patekę į patalpą nustatė tyčinį turto sugadinimo ir sunaikinimo faktą. Buvo sudaužyta kambario gipso kartono siena. Padarytas nuostolis tikslinamas. Dėl šio įvykio priklausomai nuo patirtos turtinės žalos jaunuoliams bus taikoma atsakomybė pagal LR ANK 115 str. arba LR BK 187 str. (tyčinis turto sunaikinimas ar sugadinimas).
Utenos aps. VPK per parą dėl saviizoliacijos ir karantino sąlygų nesilaikymo užregistruoja vidutiniškai iki 20 pranešimų, o per visą karantino laikotarpį užregistruota virš 200 pranešimų.

Nustačius viešbučio "Gerugnė" savininkei padarytą turtinę žalą, dėl tyčinio turto sugadinimo, pradėtas ikiteisminis pagal LR BK 187 str., 3 d. (turto sunaikinimas ar sugadinimas, 3 d. tas, kas sunaikino ar sugadino nedidelės vertės svetimą turtą, padarė baudžiamąjį nusižengimą yra baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite