Angle down Atgal

Molėtų savivaldybė pasipuošė netradicine eglute

Molėtų savivaldybė pasipuošė netradicine eglute – Žolynų skulptūra, kurią sukūrė menininkė, keramikė ir tautodailininkė Viktorija Bitinaitė Stankevičienė.

Tarsi arkangelo skraistę septyniais žiedais į viršų kylančią kompoziciją sudaro tautosakos motyvai ir elementai: elniai devyniaragiai, angeliukai, žirgeliai, paukščiai, saulutės, viršūnėje – arkangelas, pučiantis dūdą. Visa tai ant lazdyno pagrindo surišta iš meldų, vikšrių, šiaudų, linų, papuošta smilgomis, bitkrėslėmis, kraujažolėmis, šermukšnių uogomis ir ąžuolo gilėmis.

Visus pasitinkanti žolynų eglutė gražiai dera prie šalia šviečiančios Molėtų kraštovaizdžio nuotraukos. Pagrindus Žolynų eglutei sumeistrauti padėjo menininkės vyras Vidas, kiti namiškiai, pastatyti fojė – Molėtų krašto muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė ir savivaldybininkas Jonas Repečka.

Viktorija Bitinaitė Stankevičienė molėtiškiams žinoma kaip šių metų rajono dailės ir fotografijos premijos parodos-konkurso laureatė, šiame konkurse dalyvavusi pirmą kartą. Nors pati vilnietė, bet neseniai įsigijo sodybą Raupiškių kaime ir sako, jog vis dažniau ją aplanko noras persikraustyti į Molėtus, nes čia randa puikią aplinką, kurioje gali pasisemti įkvėpimo kūrybai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite