Angle down Atgal

Mokytojų reikia mažiau, kitų pedagoginių darbuotojų – daugiau

Tokia situacija Šilutės rajono švietimo įstaigose paaiškėjo rugsėjo pradžioje, kai prasidėjo naujieji mokslo metai. Įprasta, kad Savivaldybės taryba peržiūri ir nustato didžiausią leistiną pareigybių skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje.

Gera žinia, kad nesumažėjo mokinių: palyginus su praėjusių mokslo metų pradžia, šiemet į Šilutės r. mokyklų klases susirinko 15 daugiau nei pernai. Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė bloga žinia vadina tai, kad Vilkyčių ir Usėnų pagrindinėse mokykloje bus jungtinės pirmokų ir antrokų klasės. Vienoje klasėje turi būti bent 8 mokiniai, o minėtose mokyklose tėra mažiau.

Didžiausią leistiną darbuotojų skaičių švietimo įstaigose Savivaldybės taryba buvo patvirtinusi praėjusių metų rugsėjo pabaigoje, šią savaitę vyksiančiame posėdyje planuojama svarstyti pakeistą projektą.

Rugsėjo mėnesį mokyklų vadovai Švietimo valdymo informacinėje sistemoje pateikė duomenis apie klasių ir mokinių skaičius. Sistema suformavo mokytojų etatų skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje – 437,94 (sumažėjo 3,75 pedagoginių darbuotojų etato).

Gautas Šilutės meno mokyklos direktorius prašymas pridėti 0,3 dailės mokytojo etato, Traksėdžių Šilojų mokyklos direktorius prašo sumažinti valytojų ir įsteigti budėtojo pareigybę (1 etatas). Gauti vadovų raštai iš Šilutės lopšelių-darželių „Gintarėlis“, „Raudonkepuraitė“, „Žibutė“, „Ąžuoliukas“, „Pušelė“ ir iš Švėkšnos. Prašoma steigti 5,5 mokytojo padėjėjo etato – tokius prašymus pateikė Pamario ir M. Jankaus pagrindinės, Žibų pradinė mokyklos ir „Saulės“ gimnazija. Žemaičių Naumiesčio gimnazija pasiūlė panaikinti pusę etato mokytojo padėjėjo, nes sumažėjo didelių poreikių turinčių mokinių.

  • Kitų pedagoginių darbuotojų turėtų padidėti 6,08 etato, per metus tam prireiks 84 tūkst. Eur.
  • Mokytojų pareigybių skaičius sumažėja 3,75 etato ir lieka 437,94 etato.
  • Kitų pedagoginių darbuotojų būtų 405,38 etato, kurie, kaip ir mokytojai, išlaikomi iš valstybės mokymui skiriamų lėšų. Dar 405,25 etato pareigybių švietimo įstaigos išlaiko iš savarankiškų lėšų. Iš viso švietimo įstaigose siūloma turėti 1248,57 etato.

Parengta pagal Savivaldybės inf.  

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite