Angle down Atgal

Mokytoja Juzefa – pirmoji šių metų Kauno rajono šimtametė

Raudondvaryje gyvenanti Juzefa Dombauskienė sausio 1-ąją šventė ne tik Naujų metų pradžią, bet ir 100-ąjį savo gimtadienį.

Šiaulių pedagoginiame institute pradinių klasių mokytojos specialybę įgijusi Juzefa dirbo ne vienoje Kauno rajono mokykloje. Visgi ilgiausiai, nuo 1958 m. iki pensijos, moteris vaikus ugdė Kulautuvos mokykloje. Pastarojoje pedagogu dirbo ir Juzefos vyras. Pora susilaukė dukrų, kurios taip pat pasirinko mokytojo profesiją.

„Nuo mažumės mama mane vesdavosi kartu į mokyklą. Aš ir vaikų sumuštinius apžiūrėdavau... Bet mokytojos vaikui viskas buvo leidžiama“, – juokėsi šimtametės dukra Nijolė.

Būdama mokytoja, Juzefa nuolat kurdavo scenarijus vaikų šventėms. O už gerą darbą buvo ne kartą apdovanota.

Jubiliatė neapleidžia savo kūrybinių pomėgių ir dabar – rašo dienoraštį, kuria eiles, sveikinimus.

„Prieš keletą metų mama dar dalyvavo konkurse – sukūrė eilėraštį Lietuvai“, – prisimena dukra.

Prieš ketvirtį amžiaus, mirus vyrui, Juzefa atsikraustė į Raudondvarį. Čia gyvena kartu su dukra Nijole.

„Esu sveika, niekuo nesiskundžiu. Didžiausia liga – tai mano amžius. Bet nors ir šimtametė esu, kasdien su dukra apeiname po didžiausią ratą“, – didžiuojasi šimtametė.

Po 95-ojo Juzefos jubiliejaus artimieji nusprendė, kad ilgaamžės gimtadienį reikia švęsti kasmet.

„Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais visa giminė susirenka paminėti mamos gimtadienio. Gaila, jog šiemet susiklostė tokios aplinkybės, kad nieko negalėjome pakviesti. Visgi tikimės, kad pagerėjus situacijai, dar šiais metais pavyks atšvęsti“, – vylėsi Juzefos dukra.

Laikydamasi visų saugumo reikalavimų, Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė perdavė mero Valerijaus Makūno linkėjimus ir tradiciškai Kauno rajono šimtamečiams dovanojamą šiltą antklodę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite