Angle down Atgal

Mokykloje – ir kovido protrūkis

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijai paskutinės dienos – ypatingai sunkios. Visai neseniai sunegalavus daliai mokyklos ugdytinių bei darbuotojų, dalis jų atsidūrė ligoninėje. Tačiau tuo progimnazijos bėdos nesibaigia – joje nustatytas ir koronaviruso židinys.

Rotavirusinė infekcija

Kaip sakė progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė, pirmiausia mokyklą užklupo rotavirusas, o visai netrukus – ir koronavirusas.

„Gegužės 4–6 d. progimnazijoje blogai pasijuto keletas progimnazijos darbuotojų ir mokinių. Visų simptomai buvo panašūs: stiprus galvos skausmas, virškinimo sutrikimai. Darbuotojai ir mokiniai kreipėsi į medikus.

Stengėmės susieti visus panašius simptomus jaučiančius bendruomenės narius.

Dėl prevencinių priemonių ir veiksmų konsultavomės su Nacionalinio sveikatos priežiūros centro, Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos specialistais.

Dėl sveikatos sutrikimų Kėdainių rajono ligoninėje buvo hospitalizuoti 4 pradinio ugdymo mokiniai. 

Pasak mokinių tėvų, vaikams buvo patvirtinta rotavirusinė infekcija. Šiuo metu visi mokiniai yra išleisti į namus“, – informavo direktorė.

Į progimnaziją buvo pakviesti Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos specialistai, paimti mėginiai, siekiant nustatyti virusinės infekcijos užkrato židinį. Buvo atlikta progimnazijos patalpų dezinfekcija.

Saviizoliacijoje 5 klasės

Mokyklos direktorė informuoja, kad nuo gegužės 3 dienos progimnazijoje kontaktiniu būdu mokėsi 64 proc. pradinio ugdymo mokinių (kurių tėveliai ar globėjai sutiko, kad vaikams periodiškai būtų atliekami greitieji antigenų testai).

„Dėl artimo sąlyčio su COVID-19 liga susirgusiais asmenimis, nuo gegužės 10 d. nuotoliniu būdu mokėsi 2 pradinio ugdymo klasės.

Gegužės 10 d. sužinojome, jog COVID-19 liga buvo patvirtinta progimnazijos darbuotojui, kuris turėjo kontaktą su trimis pradinio ugdymo klasėmis, taigi šiuo metu saviizoliacijoje yra 5 pradinio ugdymo mokinių klasės“, – informavo L. Adomaitienė.

Mokosi nuotoliniu būdu

Įvertinus visą situaciją progimnazijoje vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų rekomendacijomis buvo priimtas Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas progimnazijoje 2021 m. gegužės 10–21 dienomis įvesti infekcijų plitimą ribojantį režimą, visi 1–4 ir 5–8 kl. mokiniai mokosi nuotoliniu būdu.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite