Angle down Atgal

Mokslo metų pradžia nuotoliniu būdu: už ar prieš?

Šį trečiadienį vykusiame posėdyje švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pranešė, kad mokslo metų pradžia numatoma įprastai – rugsėjo 1-ąją dieną. Tačiau šalyje vėl augant COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičiui ruošiamasi ir nuotoliniam mokymui. Ką apie tai mano pedagogai bei vaikų tėvai ir kaip tam ruošiasi?

Pedagogai jaučiasi pasimetę

ŠMSM paskelbtas pranešimas palieka pedagogus nežinomybėje. Kalbama, kad mokslo metų pradžia nesikeis, tačiau nuo rugpjūčio vidurio darželių ir mokyklų darbuotojams yra suplanuoti mokymai, kuriais siekiama patobulinti pedagogų žinias ir kompetenciją dėl nuotolinio mokymosi. Šiems mokymams jau skirta 12 mln. eurų.

„Sunku. Šiuo metu dirbame įprastai, tačiau vaikų tėvai jau klausia, domisi, kaip bus rugsėjį, o mes ir patys nežinome. Gandų daug, o realios informacijos – mažai. O ir ta pati yra klaidinanti. Laukiam tolimesnių žinių ir ruošiamės visiems scenarijams“, – patirtimi dalinasi Kauno lopšelio-darželio „Želmenėlis“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė Rūta Tamulienė.

Zapyškio pagrindinės mokyklos pedagogė Asta Kaušinienė tikisi, kad šiuos mokslo metus vaikai galės pasitikti klasėse. Nuotolinis mokymas sukėlė nemažai sunkumų, nes dalis šeimų yra nepasiturintys, neturintys prieigos prie kompiuterių ar turintys tik vieną įrenginį, o vaikų – kelis. Kilo sunkumų kontaktuojant su vaikais, išdėstant mokomąją medžiagą. „Nuotolinės pamokos pačios iš savęs nėra blogis. Blogis yra tai, kad dalis vaikų neturi prieigos prie interneto. Šitą problemą reikia spręsti labiausiai“, – pasakoja mokytoja.

Vaikų tėvai – pasiruošę viskam

Didieji prekybos centrai jau skelbia akcijas mokyklinėms prekėms ir kviečia apsipirkti iš anksto. Vieno populiaraus kanceliarinių prekių tinklo pardavėja teigia, kad klientų skaičius dėl esamos situacijos nesumažėjo – kiekvieną dieną vis daugiau parduodama kuprinių, sąsiuvinių bei aplankalų jiems.

„Po truputį ruošiamės. Jeigu nuspręs atitolinti mokslo metų pradžią – kuprinė liks kitiems metams. O visą kitą ir namie panaudosim. Pasiruošę viskam, bus kaip bus“, – pasakoja pirkėja Gabija.

„Darželinukams nelabai ko ir reikia nupirkti. Dalį parūpina darželis, dalį turime namuose. Labai dėl nuotolinio mokymosi nepergyvenam, jau žinome, ko tikėtis ir valstybė nenuvylė. Pavasarį pinigus už vaiko priežiūrą sumokėjo. Jeigu viskas būtų taip pat – galim kartoti“, – pozityviomis įžvalgomis dalinasi ikimokyklinio amžiaus mergaitės mama Kristina.

Primename, kad nuotolinį ugdymą šį pavasarį praktikavo visos švietimo įstaigos ir darželiai. Daliai įstaigų tai sekėsi geriau, jos svarsto galimybę teikti nuotolinį ugdymą ir toliau tiems, kurie to pageidaus. Kita dalis susidūrė su didesniais sunkumais dėl skaitmeninės kompetencijos stygiaus.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite