Angle down Atgal

Ar leistumėte robotui atlikti jums COVID-19 testą?

Dvi dienas šią savaitę vyks kasmetinė tarptautinė mokslo ir inovacijų konferencija „Sveikata visiems 2021“. Ar leistumėte robotui atlikti jums COVID-19 testą? Į šį bei kitus klausimus žada atsakyti pranešimus parengę bei pasidalinti savąja patirtimi žadantys mokslininkai, futuristai, praktikai-vystytojai iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Belgijos ir kitų ES šalių.

Pasak pranešimo, balandžio 7–8 dienomis vyksiantis, jau trečią kartą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir EIT Health organizuojamas tarptautinis renginys dalijamas į 4 dalis: inovacijų parodą, startuolių idėjų konkursą, mokslinių pranešimų sesiją ir metinę konferenciją. Virtualaus renginio tema – „Skaitmeninė sveikata“ („Digital health“) – skamba ypač aktualiai ilgiau nei metus trunkančio karantino kontekste. Renginio organizatoriai neabejoja inovatorių, duomenų teikėjų ir sveikatos specialistų darbų praktiniu pritaikymu, o virtualus renginio formatas leis dalyvaujantiems išgirsti itin įtraukiančių ir šiam laikmečiui aktualių pranešimų.

„Praėjusių metų pradžioje kilusi pandemija pakeitė mūsų gyvenimo būdą, taip pat pasėjo baimę visame pasaulyje. Atlikę strateginius pokyčius, supratome, kaip galime padėti žmonėms kovoti su pandemija. Visa tai mus ypač pastūmėjo judėti nuotolinio valdymo medicininių prietaisų tyrimų ir kūrimo link. Taip gimė išmaniojo laikrodžio, skirto prieširdžių virpėjimui stebėti, idėja, kitas produktas – mūsų mechaninis ventiliatorius“, – teigia konferencijai pranešimą parengęs „Teltonika Telemedic“ vadovas M. Osauskas.

Dar vienas iš virtualaus renginio svečių – skaitmeninės sveikatos priežiūros srities ekspertas Stevenas Vandeputas – atkreipia dėmesį į tai, kaip dėl pandemijos krizės išaugo skaitmeninių sveikatos sprendimų poreikis. „Privalėjome vengti fizinio pacientų ir sveikatos priežiūros specialistų kontakto. Šiuo metu jau yra daugybė novatoriškų skaitmeninių sveikatos technologijų, teikiančių būtiną priežiūrą (stebėjimas, diagnostika, gydymas), ir galimybė mokytis, bet tai išliks ir po pandemijos“, – tiki „Sveikata visiems 2021“ pranešėjas.

Renginio metu vyksianti panelinė diskusija leis geriau pažinti užsienio šalių iniciatyvas bei patirtis integruojant skaitmeninės medicinos kursą į ikidiplomines bei podiplomines medicinos studijų programas. Taip pat bus aptarti iššūkiai, su kuriais susiduriama, norint išplėsti studijų programas, kompetencijas, kurių prireiks ateities gydytojams. Diskusijose bus aiškinamasi, kaip paskatinti tarptautinį bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti tolygesnį skaitmeninių įgūdžių lavinimą tiek nacionaliniu, tiek Europos mastu.

Anot LSMU atstovų, diskusijose dalyvaus skaitmeninės sveikatos srityje pripažinti užsienio šalių ekspertai: Maike Henningsen (skaitmeninės medicinos profesorė, medicinos startuolio įkūrėja bei viena iš startuolių inkubatoriaus „Vision Health Pioneers“ Berlyne įkūrėjų), Sebastianas Kuhne (Bylefeldo universiteto skaitmeninės medicinos profesorius, vienos pirmųjų skaitmeninių įgūdžių programų Europos medicinos universitete autorius bei Europos gydytojų komiteto e.sveikatos darbo grupės narys), Lina Mosch (buvusi Europos studentų organizacijos vadybos narė, atsakinga už skaitmeninės sveikatos sritį Charite universitete).

Pranešimus taip pat skaitys dr. Tomas Lapinskas (LSMU ligoninės Kauno klinikų direktorius visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms), Edvardas Satkauskas (inovatyvių technologijų vystytojas, UAB „Vaizduotė“) bei Kasparas Aleknavičius (sveikatos inovacijų futuristas, „Kilo Healht”).

Dalyviai galės aplankyti virtualią parodą, kurioje verslo atstovai pristatys kuriamas paslaugas ar produktus. Tarp jų – inovacijų pasaulyje žinomos įmonės – „Ligence“, „Oxipit“, „Teltonika“, „Kilo Health“ ir kiti. Virtualioje parodoje bus galimybė sutikti „EIT Health“, „Versli Lietuva“ ir MITA atstovus, kurie atsakys į dalyvius dominčius klausimus.

Organizatoriai pabrėžia, jog reikšmingiausias sveikatos inovacijų idėjas į renginį pritraukę idėjų iššūkio dalyviai turės galimybę jas pristatyti svečiams ir komisijai, kurioje bus ir inovatyvių sprendimų besidairančių verslo atstovų. Taip pat dalyviai turės galimybę varžytis ir laimėti piniginius bei kitus vertingus prizus, kuriuos įsteigė renginio partneris – „Kilo Health“ bei „Versli Lietuva“. Dvi dienas truksiančio renginio metu bus daug galimybių susipažinti ne tik su verslo atstovais, potencialiais partneriais, bet ir su naujais talentais, užsiimančiais skaitmenine sveikatos priežiūra bei jos pertvarka.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite