Angle down Atgal

Mokslininkas įvertino rekordinį COVID-19 atvejų skaičių: Keturių nulių zona jau ranka pasiekiama

Praėjusią parą Lietuvoje užfiksuotas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius. Patvirtinta net 9490 naujų COVID-19 užsikrėtimo atvejų. Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius socialiniuose tinkluose įvertino susidariusią situaciją ir pakomentavo, ko galime tikėtis artimiausiu metu.
 

„Keturių nulių zona jau ranka pasiekiama, o savaitinis augimas vis dar apie 50%. Sveikinu laboratorijų darbuotojus, tikrai nesitikėjau kad tokius atvejų skaičius įmanoma pasiekti“, – teigiama mokslininko įraše.

Pasak jo, toks skaičių augimas gąsdina, bet kartu ir tiekia vilties, kad galų gale bus pasiektas atvejų pikas ir visi galėsime lengviau atsikvėpti.

„Bet ligoninės vis tiek nesipildo. Reikia turėti omenyje kad ligonių pildymasi reikia lyginti su atvejų skaičiais prieš savaitę, tai tas 50% augimas šiek tiek gąsdina, bet kol kas vis daugiau optimizmo, kad ši banga sveikatos apsaugos sistemos bent jau kol kas nepalies. Tai kai galų gale bus pasiektas atvejų pikas, bus galima lengviau atsikvėpt“, – skelbia V. Zemlys-Balevičius

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite