REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2021 m. Vasario 27 d. 14:39

Mokslininkai ištyrė, ant kokių audinių koronavirusas „išgyvena“ ilgiausiai

Pasaulis

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


166326

Mokslininkai iš De Montforto universiteto nustatė, kad koronavirusas gali išlikti ant tekstilės gaminių kelias dienas ir pataria reguliariai skalbti rūbus, kad būtų išvengta infekcijos.

 

Tyrimas parodė, kad COVID-19 ir kitos panašios viruso padermės gali išlikti ant drabužių ir būti pernešamos iki 72 valandų.

Lesterio De Montforto universiteto (DMU) atlikti tyrimai parodė, kaip koronavirusas išilaiko ant trijų audinių, dažniausiai naudojamų sveikatos priežiūros darbuotojų aprangai.

Mokslininkai teigia, kad poliesteris kelia didžiausią pavojų užsikrėsti, nes ant šio audinio virusas išlieka aktyvus net po trijų dienų.

Ant šimtaprocentinės medvilnės virusas išgyveno 24 valandas, o ant polikotono (medvilnės ir sintetikos mišinys)- tik šešias valandas.

„Mūsų išvados rodo, kad trys dažniausiai sveikatos priežiūros srityje naudojami tekstilės gaminiai kelia viruso perdavimo riziką“, – skelbia mokslininkai.

Tyrime, kuriam vadovavo mikrobiologė dr. Katie Laird, virusologė dr. Maitreyi Shivkumar ir mokslų daktarė Lucy Owen, buvo naudojami  viruso, vadinamo HCoV-OC43, lašeliai, kurių struktūra ir išgyvenamumas yra labai panašūs į „Sars-CoV-2“.

„Nors iš tyrimų matome, kad skalbiant šias medžiagas aukštoje temperatūroje buitinėje skalbimo mašinoje virusas pašalinamas, tai nepanaikina rizikos, kad užteršti drabužiai ant kitų namų paviršių gali palikti koronaviruso pėdsakus“, – perspėja specialistai.

Parengta pagal dailystar.co.uk

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA