Angle down Atgal

Moksleivių ir tėvų dviračių žygis iš Prienų link Birštono

Gegužės 9 d. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė kartu su „Ąžuolo“ progimnazijos mokytoja A. Liutkiene organizavo dviračių žygį skautų būrelio mokiniams ir jų tėvams.

Vaikams primintos Kelių eismo taisyklės, kaip turi elgtis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai kelyje. Išsiaiškinta, nuo kelerių metų galima važiuoti dviračiu, kur galima važiuoti dviračiu. Susipažinta, kaip turi atrodyti tvarkingas dviratis, kuriuo galima išvažiuoti į gatvę, ką turi turėti dviratininkas, kaip elgtis nenumatytu atveju.

Kadangi dauguma vaikų 8 metų, į žygį įsitraukė ir tėvai. Jie padėjo lydėti mažuosius dviratininkus. Užsidėjus dviratininkų šalmus, pasidalyta šviesą atspindinčiomis liemenėmis, sėsta ant dviračių tvarkingai išsirikiavus po du ir patraukta Žvėrinčiaus sveikatingumo taku Birštono link.

Čia gausu poilsio ir sporto aikštelių su pramoginiais įrenginiais ir medžio skulptūromis. Aplankyta garsiausia Žvėrinčiaus miško įžymybė – šimtametis Žvėrinčiaus ąžuolas. Pasak legendos, po jo šakomis medžioklės metu ilsėjosi Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas.

Nuvykę iki Birštono, poilsiavietėje su laužaviete mažieji dviratininkai ilsėjosi, dalijosi įspūdžiais ir kepė dešreles ant laužo. Pailsėję ir pasistiprinę patraukė namo. Visą žygį vaikai dalijosi įspūdžiais: vieni išmoko taisyklingai stabdyti dviratį, kiti – važiuoti grupėje žmonių, treti – įgavo pasitikėjimo savimi, kitiems tai buvo pirma tokia ilga kelionė dviračiu ir teko išbandyti savo jėgas. Visi grįžo pilni įspūdžių ir puikiai nusiteikę.

Alytaus apskrities policijos pareigūnai tikisi, kad primintos saugaus eismo taisyklės padės mažiesiems išvengti skaudžių nelaimių kelyje, ir linki jiems saugių kelionių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite