Angle down Atgal

Moksleiviai, tapę savanoriais ugniagesiais, padeda kurti saugesnę aplinką

„Į savanorių ugniagesių veiklą įsitraukia vis daugiau moksleivių. Iš tiesų, mūsų pareigūnams, vykdantiems prevencinę veiklą, jie yra puikūs talkininkai. Todėl galime tik pasidžiaugti, kad auga pilietiška ir atsakinga karta“, - sako Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas.

Beje, daugelis moksleivių, tapusių savanoriais ugniagesiais ir dalyvaujančių prevencinėje veikloje, buvo jaunaisiais ugniagesiais, todėl tiek žinių, tiek būtinų įgūdžių šiame darbe jiems netrūksta.

Štai neseniai prevencinės akcijos metu Vilniaus rajone, Parudaminio kaime, moksleiviai Ernesta Vereikaitė ir Dovydas Rekštys, tapę savanoriais ugniagesiais, kartu su Vilniaus priešgaisrinės apskrities pareigūnais aplankė per 50 gyventojų būstų, konsultavo juos gaisrinės saugos klausimais, o neįsirengusiems dūmų detektorių, patarė tuo pasirūpinti, nes tai padės išvengti skaudžių nelaimių.

Ne vienerius metus besirūpinantis jaunųjų ugniagesių veikla, turintis ilgametę gaisrų gesinimo patirtį, o šiuo metu dirbantis Vilniaus PGV 2-ojoje komandoje techninės informacijos paslaugų specialistu, Romualdas Kazlauskas, sako, kad žinios, kurių moksleiviai įgyja dalyvaudami jaunųjų ugniagesių veikloje, jiems bus naudingos ir ateityje.

„Jie ne tik saugesni yra patys, bet ir dalijasi žiniomis su kitais bendraamžiais. Tyrimai rodo, kad yra labai svarbu, kad saugaus elgesio žinios būtų įtvirtintos dar vaikystėje“, - teigia R. Kazlauskas.

Pasak jo, vis daugiau jaunųjų ugniagesių papildo savanorių ugniagesių gretas: „Ir kai stebiu juos, kaip jie pataria, kaip, pavyzdžiui, gesinti puode liepsnojantį aliejų, kaip naudotis gesintuvu, aš matau, jog jie tai daro profesionaliai. Puiku, kad visas daugelio metų įdirbis nenuėjo perniek, kad jie dabar patys padeda kurti saugesnę aplinką“.

Moksleiviai, tapę savanoriais ugniagesiais, dalyvaujančiais prevencinėje veikloje, ne tik lanko gyventojų būstus, bet ir dalyvauja prevencinėse akcijose „Būk saugus, mokiny“, „Gyvenkime saugiai“, taip pat kituose renginiuose, kurių metu jie teikia informaciją apie gaisrinės saugos svarbą. Jie taip pat lankosi ir mokyklose, kur savo žiniomis dalijasi su bendraamžiais. Ir tai mokiniams yra kur kas įtaigiau nei klausyti prevencinių patarimų pamokų metu.

„Tie, kurie moka pasirūpinti savo saugumu, kurie suvokia saugaus elgesio būtinybę, visada galės pasirūpinti ir kitų saugumu“, - sako R. Kazlauskas. Jo nuomone, saugios kultūros poreikis yra neatsiejamas nuo modernaus šiuolaikiško gyvenimo. „Yra laikas, kai vaikai tokiai informacijai yra labai imlūs. Todėl labai svarbu, kad jis nebūtų praleistas veltui“, - tvirtina jis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite